1 Haftada Göbeğinizden ve Ödemlerinizden Kurtulun!

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte vidumuza, formumuza daha bir dikkat eder oluruz.. Bunun sebebi elbette tatil yerlerinde dilediğimiz kıyafetleri giyerek fit görüntümüz ile iyi hissetmektir. Eğer sizin de ufak tefek kilo fazlalıklarınız, göbeğinizde şişlik ve ödem sorunuz var ise bir haftada bunu yok edebilirsiniz!

Bu sürecin ilk günü özellikle detoksa başlamanızı öneriyoruz. Mümkün olabildiğince ekmek tüketmeden sıvı, yeşil ağırlıklı özellikle ıspanak salatalık benzeri su tutan gıdaları daha fazla tüketerek ödemlerinizden kurtulmaya başlamanız gerekiyor. Bir diğer yöntem ise içeceğiniz suyun içerisine yağ yakıcı etkiye sahip olan limonu sıkıp özellikle sabah aç karnına 1 bardak suyu tüketmeniz olacak..

İlk birkaç günde ödemlerinizin azaldığını ve şişliğinizin azaldığını farkedeceksiniz.. Devamında ise çekeceğiniz günlük mekik ve yapacağınız bazı egzersizler ile karın kaslarınızı harekete geçirip çabucak göbeğinizden kurtulabilirsiniz.. Bunun bilinen en etkili yollarından biri de elbette mekik çekmektir.

20 x 3 şeklinde 3 set halinde mekiğinizi tamamlayın, ardından squat yapabilirsiniz. Squat için ilk başta ağırlıksız çalışabilirsiniz. ırtınız düz olacak şekilde kalçalarınızı hafif dışarı çıkartarak karnınızı sıkıca tutun. Karnınızı sıktıktan sonra hafif bir şekilde eğilip doğrularak her kalktığınızda kalçanızı biraz daha sıkın ve karın kaslarınızı da sıkın. Bu hem bacaklarınızın, hem kalçanızın, hem de karın kaslarınızın aynı anda çalışmasını sağlayacak mucizevi bir yöntemdir.. Bu hareketi de 20 x 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Yapacağınız son aktivite ise gece yatmadan önce mutlaka alt karın çalışmak. Bunun için sırt üstü yere uzanın ellerinizi hafif kalçanızın altına koyduktan sonra ayaklarınızı hafif yukarı aşağı olacak şekilde çalıştırın. Fakat ayaklarınız asla yere değmemeli. Bu gerginlik sırasında alt karın kaslarınız çalışacak ve olabildiğince hızlı şekilde fazlalıklarınızı birkaç haftaya kalmadan vereceksiniz.