2. El Kıyafet Alışverişi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde birçok kişi kullanmadığı veya birkaç kez kullanıp sıkıldığı kıyafetlerini birçok online uygulama üzerinden satışa koyuyor.. Hal böyle olunca hem birçok kıyafeti daha uygun fiyatlara satın almış oluyoruz hem de başkasının kullanmaktan sıkıldığı kıyafetleri yeni satın aldığımız için severek kullanıyoruz.. Evet her şey güzel fakat 2. el kıyafet satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var, yazımızda bu önemli noktalardan bahsettik, keyifli okumalar..

2. El Kıyafet Satın Almanın İncelikleri

Satın alacağınız 2. el kıyafetin markası High end yani yüksek fiyatlı bir marka ise o kadar da cüzi bir miktar ödemeyeceksiniz demektir.. Cüzi bir miktar ödemeyeceğinize göre satıcıdan sertifikalı bir ürün olup olmadığını mutlaka sorgulayın. Örneğin Chanel marka bir ürüne gerektiğinden fazla para vermektense satıcıdan orjinal olup olmadığını sorgulayarak içiniz rahat bir şekilde ürünü satın alabilirsiniz. Unutmayın her logo tasarımı gerçek veya orijinal anlamına gelmiyor..

Kıyafetlerin Kalite Durumu

2.el kıyafet satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri şüphesiz kıyafetin ne kadar kullanıldığı veya ne kadar kullanılabilir olduğudur..Örneğin oldukça eskimiş ve sizin de giymekten emin olamayacağınız bir parçaya cüzi de olsa bir ödeme yapmanız mantıksız olacaktır. İçinize sinireK kullanacağınız bir parçanın iyi şekilde kullanılmış olması ve bundan sonra sizin de dolabınızda bulundurmak isteyip istemeyeceğiniz oldukça önemli unsurlardır. Eğer gerçekten çok eskimiş bir parçayı satın alacaksınız bunu çok beğenmeniz gerekiyor..

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ürünü satın aldıktan sonra mutlaka dezenfekte etmek.. İster ürün sıfır gibi yani yeni gibi hiç kullanılmamış olsun isterseniz bir  iki kez denenmiş fakat temiz bir şekilde elinize ulaşmış olsun.. Hijyen açısından tüm ürünleri dezenfekte etmekte ve yıkama koşullarına bağlı kalarak ürünleri yıkamakta fayda var.. Unutmayın birçok deri hastalığı bu şekilde geçebiliyor..

Bu durum özellikle ayakkabılar da oldukça can sıkıcı olabiliyor..2. el ayakkabı siparişlerinizde mutlaka ayakkabıyı dezenfekte ettikten sonra ayaklarınıza giymenizi öneriyoruz.. Unutmayın ayak mantarı, ayak kokusu gibi birçok problem ayaktan ayağa kolaylıkla geçebilmekte. Bu yüzden kullanıcısını tanımadığınız herhangi bir ayakkabıyı direkt ayağınıza giymekten kaçının..