Son dönemlerin en sık tercih edilen saç modellerini ve modaya yön veren ünlü isimlerin kullandığı saç kesimlerini sizler için derledik. İşte 2017 yılında en çok göreceğimiz saç modelleri;

”Viking” Tarzı Saç Kesimleri

Özellikle son yıllarda saçların kenarları toplanmış ve daha kısa ,üst kısımları ise oldukça uzun olan saç kesimleri çok popüler. Bu akım 2017 yılında da tam gaz devam edecek gibi duruyor. Kullanım rahatlığı bir yana oldukça şık ve hem spor, hem takım elbise kombinlerine uyum sağlayabilecek ‘joker’ bir saç kesimi olduğu kesin;

Şık ve Klasik Kesimler

60 lı yılların keskin, hafif geriye taranmış, ‘jön’ saçları geri döndü! Bu klasik saç kesimlerini günümüze uyarlamanın en güzel yolu ise uzun ve gür sakallar kullanmak. Özellikle daha etnik ve bohem parçalarla oluşturacağınız kombinler ile klasik saç modellerini birleştirerek harika bir tezatlık yaratabilirsiniz.

Topuzlu Saç Modelleri

Viking tarzı saç kesiminin modelinde olan bu kesim için üst kısımdaki saçlar çok daha uzun bırakılıyor. Üst kısımdaki saçlar topuz yapılarak oldukça farklı, trend ve spor bir görünüm elde ediliyor. Yan kısımdaki saçlar ise neredeyse 3 numara kesime yakın şekilde traşlanıyor. Bu tarzın en büyük temsilcilerinden biri de hiç şüphesiz David Beckham.

Doğal Modeller

Saçların doğal ve salaş şekilde bırakıldığı bu model özellikle kıvırcık saçlı erkekleri çok rahat ettirecek bir trend. Kıvırcık saçlı erkekler saç kesimlerinde katlı kesimleri tercih etmemelidirler. Bu saçların daha fazla kabarmasına ve daha zor şekil almasına neden olur. Katlı kesimler yerine ‘ara makas‘ lı kesimleri tercih ederek kıvırcık saçlar için olan modelleri çok daha rahat kullanabilirler.