Her yıl modanın gidiş hattını belirleyen defilelerden ve ünlü isimlerin yeni saç görünümlerinden derlediğimiz 2017 yılının en son saç trendlerini sizlerle buluşturmak istedik. İşte bu yılın en sık tercih edilen saç trendleri;

Ombre Saçlar

Geçtiğimiz yıl da oldukça revaçta olan ‘ombre’ görünümlü saçlar 2017 yılında da kullanılmaya tam gaz devam ediliyor. Saçların koyudan açığa veya açıktan koyuya doğru birbirine yakın renkler ile yumuşak geçişlerin yapıldığı ombre modası özellikle sık sık saçını boyatmak istemeyenler için ideal. Dip renginiz aynı kalacağından sık sık dip boyası yaptırmak zorunda kalmayacaksınız. Saçların tutamlara ayrılarak ton farkı ile ara ara açıldığı bu işlem saçı tümüyle boyatmaktan çok daha az zarar veriyor üstelik.

Küllü Sarılar

İçinde grilik bulunan küllü sarı saçlar bu yılın en gözde saç trendlerinden biri. Özellikle mor şampuan kullanımının yaygınlaştığı son yıllarda küllü sarılara ulaşmak geçmiş yıllara nazaran çok daha kolay. Çiğ sarı renkler ise bu yıl oldukça demode. Özellikle zamanla turunculaşan sarı saçlar yerine daha doğal duran, küllü sarı saçlar sizi olduğunuzdan daha genç ve bakımlı gösterecektir.

Bakırın Bin Bir Tonu

Özellikle ünlüler dünyasında bu yıl en sık tercih edilen saç renklerinden biri de neon renklerde turuncu saçlar ve derin bakır renkleri.Bakır saç renkleri beyaz ten ve renkli göz ile birleştiğinde ortaya oldukça etkileyici sonuçlar çıkıyor. Eğer siz de klasik saç renklerinden sıkıldıysanız ve saçlarınızda biraz da çılgın bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu yıl çılgın renkleri denemenin tam da sırası!

Gri Saçlar

Kim derdi ki bir gün gri saçların yaşlanmak ile anılmayıp üzerine bir de moda olacağını! 2017 yılının en sık tercih edilen saç renklerinden biri de gri saçlar! Genç yaşlı demeden gri saçlar her kesim tarafından tercih ediliyor. Siz de saçlarınızın beyazladığını düşünüyorsanız hiç üzülmeyin, bu yıl gri saçlar kadar beyaz saçlar da moda! Kendinizi sevin ve modayı takip etmeyi de sakın unutmayın.