2018 Kış Ev Dekorasyonu Trendleri

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ev dekorasyonu trendleri de gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Eğer siz de kış mevsiminde evinizin dekorasyonunu yenilemek, yeni bir dünyaya adım atmak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz. Yazımızda 2018 kış dekorasyon trendlerinden ve yeni tasarımlardan bahsettik, keyifli okumalar..

Kış mevsimi denilince akla ilk olarak elbette mumlar, şömineler, sıcacık battaniyeler ve desenli nevresim takımları geliyor.. Hepsinin bir arada bulunduğu bir evde ambiyanstan dolayı üşümek neredeyse imkansız! Bu kış içinizi ısıtacak mis kokulu mumlar ile salonunuzu donatın! Özellikle banyo ve tuvalet tarzı yerlere beyaz sabun kokusu mutfak tarzı yerlere çiçeksi kokular, salonunuzda ise daha aromatik kokular kullanarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca yapay şöminelerin çok moda olduğu 2018 kış dekorasyon trendinde siz de kendinize yapay bir şömine yaptırabilir veya bu yapay şömine içerisinde mumlarınızı muhafaza ederek sıcacık evinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

2018 yılının en trend renklerinin başında romantik pudra tonları ve pastel tonlar yer alıyor! Kış mevsimi içinde bu tarz tonları kullanmaya devam edebilirsiniz. Beyaz, buz mavisi, pudra pembesi ve nil yeşili’nin rahatlatıcı romantik uyumu evinize harika bir atmosfer sağlayacak. Çiçek desenleri, pastel renklerin bir arada bulunduğu dekorasyon ile dilerseniz krem rengini birleştirerek ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Eğer açık renkli dekorasyon tonlarından hoşlanıyorsanız yumuşacık krem rengi, açık gri battaniyelerinizi koltuklarınızın üzerine eörterek kış dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Sakin ve huzurlu evler için pastel renkler oldukça iyi bir seçim olacaktır. Dilerseniz ortamı biraz daha renklendirmek için kırlent veya minder tarzı küçük objelerden de faydalanabilirsiniz. Özellikle kırlent ve minderlerinizde kauçuk, peluş gibi kumaşları tercih ederek kış dekorasyonuna atıfta bulunabilirsiniz. Ayrıca bu yılın modasının kilim desenleri ve etnik desenler olduğunu da unutmayın. Etnik desenler için halınızda bohem bir hava yaratabilirsiniz.

El yapımı özel dokuma kilimler, ipek kilimler veya minik yolluklar ile evinize bohem bir dokunuşta bulunabilir ve tamamen havasını değiştirebilirsiniz. Aydınlatma tercihlerimiz de ise daha soft ışıklardan faydalanabilirsiniz. Bu yumuşak, hafif ışıklarının etkisi ile eviniz bir anda kış atmosferine bürünecek ve oturumu rahat, huzurlu bir ortama dönüşecek..