2018 Sonbahar Kış Defilesinden İlham Verici Makyajlar

Sonbahar kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte defilelerde hareket başladı! Son dönemde düzenlenen defilelere birlikte göz atalım ve defilelerde modellere uygulanan makyajlarda ilham verici görselleri sizinle paylaşalım istedik! İşte 2018 sonbahar kış koleksiyonunda ilham verici makyajlar;

Sonbahar kış defilesinde ilham verici makyajların başında her zaman kullanılmayan bir renk bulunuyor! Saks mavisi!

Göz Makyajı Önerileri

Öyle ki modellerin tüm göz kapağına keskin hatlar şekilde uygulanmış saks mavisi göz farlarını hemen hemen birçok markanın modellerinde görüyoruz. Özellikle renkli gözleri ve kahverengi gözleri daha da ön plana çıkartan saks mavisi farları uygulamak için bant kullanılıyor. Keskin bir görünüm yaratılması için gözlerin dış köşelerine eşit şekilde bant uygulandıktan sonra far uygulaması yapılıyor ve en sonunda da far fazla karıştırmadan keskin bir şekilde bırakılıyor. Bantları çıkardıktan sonra ise farın keskinliği bir nebze daha artıyor .Bu görünümü klasik eyeliner veya maskara ile tamamlayarak kusursuz bir ten makyajı görünümü ile modellerin makyajları tamamlanıyor..

Sonbahar kış defilesinde öne çıkan en net makyaj figürlerinden biri de porselen gibi mat, donuk ve tek renk ciltler!  Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda kontür uygulaması, bolca allık uygulaması ve bronz ten modaydı. Fakat bu sonbahar kış defilesinde rastladığımız en büyük makyaj trendi donuk mat ve olabildiğince bembeyaz bir ten görünümü bunun için modellere kalın yapıdaki fondötenler uygulanıyor. Ekstra olarak makyajın kalıcılığını arttırmak ve porselen görünümü vermek için pudra ile tüm makyaj sabitleniyor. Modellerin cildine herhangi bir kontür uygulaması yapılmıyor veya çok açık renkli küllü tonlarda bir toz ürün ile hafif bir şekilde elmacık kemiklerini altına gölge veriliyor. Fakat bu ton hiçbir şekilde sıcak tonlu veya belirgin bir şekilde kullanılmıyor..

Dudaklarda ise fondöten etkisi devam ediyor!

Neredeyse ten rengine yakın rujları kullanan modeller tamamen elbisenin öne çıkması için pürüzsüz bir ten makyajı ile hazırlanıp sahneye çıkartılıyor. Öyle ki özellikle Chanel defilesinde modellerin ciltlerinin ne kadar pürüzsüz olduğu ve adeta birer porselen bebeğe benzediği görülüyor .Ne dersiniz, bu kış mat cilt ve porselen görünüm moda mı olacak? Keskin bırakılmış uçları dağıtılıp karıştırılmış göz farları ile böylesine pürüzsüz bir ten oldukça çarpıcı bir görünüm yaratıyor!