Sonbahar aylarının gelmesini büyük bir özlemle beklediyseniz ve yağmuru seven biriyseniz o halde yağmur yağarken dışarıya da çıkmak, romantik bir gün geçirmek istersiniz diye tahmin ediyoruz. Yağmur yağarken şıklığınızdan ödün vermemek ve konforunuzu devam ettirmek adına yağmurluklardan faydalanabilirsiniz. İşte 2018 yılının en gözde yağmurluk modelleri;

Bu yıl metalik etkinin hakim olduğunu mutlaka farketmişsinizdir. 2000’li yıllara vurgu yapılan metalik, holografik yansımalar, simli parçalar yağmurluk modellerini de etkilemişe benziyor. Metalik griler, pembeler, fuşyalar holografik desenlerdeki yağmurluklar göz dolduruyor. Özellikle şeffaf, saydam yağmurluklar da metalik etkilerle birleşince ortaya çok tarz bir görüntü çıkıyor.

Yağmurlukları kombinlemek zor gibi göründe de aslında bu tarzın devamı olarak yağmurluklarınızı yine yağmur botları ile tamamlayarak tam anlamıyla bütün bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayrıca Şemsiyeizi de yağmurluğunuza uygun bir tarzda seçerseniz tam bir ”romantik yağmur günü” yaşayacaksınız. Eğer biraz daha sakin, sade ve ağır bir yağmurluk modeli istiyorsanız pütü kare, Burberry karesi tarzı desenlerde yağmurlukları tercih edebilirsiniz. Bu tarz yağmurluklar içinizdeki kombini göstermeyeceğinden kombininizde ve şapkanızda abartıya kaçmanız da bir sakınca yok. Fakat eğer şeffaf bir yağmurluk seçeceksiniz içinize giydiğiniz kombine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü şeffaf yağmurluklar tam anlamıyla içinizdeki tüm kombini ortaya sereceğinden aslında asıl kombininiz yağmurluğunuz değil içinize giydiğiniz kıyafetlerden oluşmuş olacak.

Bu tarz yağmurluk modelleri ile su geçirmeyen plastik ve benzeri materyaldeki spor çantalarını tercih edebilirsiniz. Hava yağmurlu olduğundan kumaş çanta modeller, hem abes duracaktır hem de yağmurdan etkilendiğinden mevsime uygun olmayacaktır.