2019 Yılında Daha İyi Bir Cilt İçin Yapabilecekleriniz

Geçmiş yıllarda cilt problemleri ile mücadele etmek zorunda kaldıysanız ve hatta çok kalın yapda fondötenler kullanarak cilt kusurlarınızı örtmekten yorulduysanız o halde geçmiş yılların üzerine bir çizik atın ve yepyeni bir yıla, yepyeni sağlıklı cildiniz ile girmeyi hedefleyen. Çünkü her şey bir karar ile başlar. Cildiniz için yapacağınız şeyler aslında tüm sağlığınız için yapacağınız en faydalı şeylerden biridir. Örneğin düzenli beslenmek ve düzenli uyumak. Bildiğiniz gibi düzenli beslenmenin cilt kalitesini arttırmanın yanı sıra cilt sağlığında da büyük etkisi vardır. Eğer sürekli yağlı ve şekerli besinler tüketirseniz elbette cildinizde aktif sivilce veya yağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca düzenli uyku da güzel bir cildin anahtarı. Öyle ki dinlenmiş ve güzel uyunmuş bir uykunun ardından cildiniz fondötene bile ihtiyaç duymadan ışıldayacaktır.

Nasıl Bir Rutin Oluşturmalısınız?

Sıra geldi cilt bakım rutininizi oluşturmaya!

Eğer geçmiş yıllarda makyajınız ile uyumayı ilke edindiyiseniz veya cildinizi temizlemek için özel bir ürün edilmediyseniz o halde bu yıl bunların üzerine de bir çizik atarak kendi ideal cilt bakım rutininizi oluşturun. Ne olursa olsun makyaj ile uyumayın ve makyajınızı çıkarmadan evde saatler geçirmeyin. Makyajınızı çıkardıktan sonra cildinizi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Geçmiş yıllarda atladığınız güneş koruma faktörü sürmeden dışarı çıkma olayını da artık bir kenara bırakın. Günümüzde güneş koruma faktörünün yaz ve kış demeden her daim kullanılması gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Sizde cildinizi yağlandırmayacak ve gözeneklerinizi tıkamayacak ideal güneş koruyucu kreminizi bulmak için eczanelerin ücretsiz cilt bakım analizi yaptığı günlerde testerları deneyerek kendinize ideal bir güneş koruyucu bulabilirsiniz.

SPF Farkı!

İdeal güneş koruyucunuzu bulduktan sonra ciltl kalitenizin ne kadar arttığını, cilt lekelerinizin minimuma indiğini gözlemleyeceksiniz. Ayrıca 2019 yılında en azından haftada birkaç günü makyajsız geçirmeyi kendinize ilke edinin. Bu süreçte cildiniz dinlenecek canlanacak ve makyajın ağır etkisinden bir nebze olsun kurtulmuş olacaktır. Unutmayın hiçbir şey için geç değildir. 2019 yılında istiyorsanız daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz yeter ki bir yerlerden başlamayı ilke edinin.