2019 Yılında Mutlaka Satın Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

Yıllar geçtikçe kozmetik sektöründeki moda akımları da değişiyor. Örneğin 60’lı ve 70’li yıllarda porselen gibi mat bir cilt popüler iken geldiğimiz 2019 yılında ıslak ve incecik yapılmış bir ten makyajı popüler olabiliyor. Hal böyle olunca yıllar geçtikçe makyaj sektöründe yeni ürünler de ortaya çıkıyor. 2019 yılında makyaj sektörü altın çağını yaşayacak diyebiliriz. İşte bu yıl mutlaka edinmeniz gereken makyaj ürünlerinden bazıları, keyifli okumalar;

Holografik Ayndınlatıcılar!

2019 yılında holografik görünümlü aydınlatıcılar çok daha popüler olacak. Öyle ki yanar döner görünümlü bu aydınlatıcılara göz pınarlarında kullanarak eşlik edilen farlarda dahil oluyor. Göz kapaklarında metalik bir görünümü seven herkes mutlaka en azından 1-2 ton metalik kremsi formülde bir far edinmeli. Bu tarz farlar parmaklar ile uygulandığında çok daha fazla pigmentli hale geliyor. Tek bir krem far ile tamamen göz makyajınızı tamamlayabilir ve vurgulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu yüzden makyaj koleksiyonunuza mutlaka holografik veya metalik yansımalı bir krem far eklemeyi ihmal etmeyin. Holografik yansımalı aydılatıcıların özellikle soğuk lila tonuna sahip olanlar içerisinde bulunan hafif buz mavisi yansımalar ile deniz kızı gibi görünmenizi sağlayacak!

Metalik Görünüm!

Metalik yansıma demişken ojelerde de metalik görünüm popülerliğini sürdürüyor. Kahve ve bronz ışıltılı tonlar tırnaklarda yerini alıyor. Eğer siz de tırnaklarda toprak tonlarını seviyorsanız o halde metalik görünümlü toprak tonlarında birkaç ojeyi de makyaj koleksiyonunuza eklemelisiniz. Dudaklarda metalik etki hız kesmeden sürüyor. Dudaklarda metalik etkiyi vurgulayacak lip gloslar ise 2019 yılının vazgeçilmezlerinden olacak. Geçtiğimiz yıllarda mat dudaklar modaydı. Hatta o kadar mat dudaklardan bahsediyordukki 12-13 saat kalıcı likit mat rujlara bile yönelmiştik. Fakat 2019 yılında glosların geri döndüğünün haberini verelim. Öyle ki birbirinden parlak glosların renkli olanları da piyasaya sürülmüş durumda. İsterseniz şeffaf bir glosu likit mat rujunızun üzerine uygulayarak, isterseniz halihazırda renkli bir glosu dudaklarınızda kullanarak altın görünümlü veya elmas görünümlü dudaklar elde edebilirsiniz. Siz de 2019 yılında metalik yansımalı ve glos görünümlü makyaj ürünlerini tercih ederek en yeni moda trendine uyum sağlayın.