2019 Yılında Ses Getirecek Güzellik ve Bakım Trendleri

Her yeni yılın gelişi ile birbirinden farklı güzellik ve bakım trendleri de hayatımıza giriyor. Hem ünlü modellerin podyumlarda boy göstermesi ile hem de sevdiğimiz moda ikonlarının kullanması ile bu tarz trendler yavaş yavaş bizlerinde hayatına girmeye başlıyor. Peki günlük hayatta bile uygulayabileceğimiz 2019 yılının en popüler güzellik ve bakım trendleri neler, gelin birlikte göz atalım..

Saçlarda Bob Kesimler ve Kahküller

Saç trendlerinden başlayalım. 2019 yılında kahkül ve bob kesimlerin geri döndüğünü söyleyelim. Kahkül kesimleri 2019 yılında öyle bir hal alacak ki perçemler çok daha kalın kahküllere dönüşecek hatta bebek kahkülü dediğimiz kaşın görünümüne biraz daha izin veren kısa kahküller çok hit olacak. Bob kesimler de öyle. Bildiğiniz gibi kulak hizasında veya kulağın biraz altında çene hizasında kesimlere Bob kesimler diyoruz. Bu tarz kesimler çok daha popüler hale gelecek. Sıra geldi ten grubundaki trendlere. Islak ve aydınlık görünüm modası devam ediyor. Hatta dudaklarda kullanılan glosları göz kapaklarında kullanmak da ayrı bir trend olacak. Öyle ki birçok defilede göz kapaklarındaki ışıltının glos ile sağlandığını duyduk. Eğer siz de bu tarz görünümleri seviyorsanız en azından fotoğraf çekmek için ıslak çekici ve farklı göz kapaklarına sahip olabilirsiniz. Ten grubunda ıslak görünümlü holografik yansımalı aydınlatıcılar da bir o kadar popüler hale gelecek.

Metalik Dudaklara Devam

Metalik modası devam ederken dudaklarda da metalik ruj modasının devam ettiğini ekleyelim. Hatta geçmiş yıllara göre likit mat rujların yerine tamamen parlak metalik ve gloslu rujların aldığınıda söyleyelim. Ayrıca 2019 yılında badem tırnak modası da geri dönüyor. Kare veya küt kesimli manikürün yerini badem tırnaklar alıyor. Bu tarz tırnaklar hem daha doğal görünüyor, hem de biraz daha seksi ve dişi bir ifade katıyor. Eğer siz de küt manikürünüzden sıkıldıysanız badem şekil maniküre geri dönebilirsiniz. Badem şekil maniküre geri döndükten sonra tırnaklarınızın boyunu orta boyda tutmanız birçok tırnak trendini yakalamanız ve tırnak süslemeleri yapmanız için yeterli olacaktır. Ayrıca badem tırnağın başka bir güzel yanı da köşeleri olmadığı için kıyafetlerinize takılıp kırılma riskide minimuma inecektir. İşte 2019 yılında hem güzellik hem bakım trendlerinde göreceğimiz bazı akımlar bunlar. Sizde bu akımları yakından takip etmek istiyorsanız sayfamızdan haberdar olabilirsiniz.