2019 Yılının En Trend Çanta Modelleri

 

Çantaları birer aksesuar olarak görüyorsanız ve birbirinden farklı çantaları koleksiyonunuza eklemek istiyorsanız 2019 yılında farklı trendler eminiz sizleri çok mutlu edecek. Geçmiş yıllara nazaran çanta koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz yepyeni trendler 2019 yılında yüzleri güldürüyor. İşte 2019 yılında en sık rastlayacağımız birbirinden farklı çanta trendleri;

Şeffaf çantalar

Şeffaf çantalar, içi gözüken çantalar geçmiş yıllarda bir süreliğine popüler olmuştu. Kim Kardashian, Kendall Jenner gibi isimlerin şeffaf çantalara olan ilgileri moda akımının yönünü değiştiriyor. 2019 yılında şeffaf çantalara çok daha sık rastlayacağınız. Özellikle festivallerde sıklıkla kullanılan şeffaf çantaların içerisine rengarenk aksesuarlar, renkli cüzdanlar ve çeşitli objeler atarak daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Şeffaf pleksi çantalar, yumuşak pleksi çantalar, simli pleksi çantalar. Hepsi 2019 yılının moda olan trendlerinden. En iyisi siz de kendinize ufak da olsa şeffaf bir çanta edinerek işe başlayın.

 

Bel çantaları

Bel çantaları zaten 2018 yılında oldukça popülerdi. 2019 yılında da varlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. Bel çantaları aslında 60’lı ve 70’li yılların trendleri arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz yıllarda bel çantaları oldukça popüler olmaya başladı. Spor yaparken, fazla bol kotların üzerine mom jeanslerin, boy friend jeanslerin üzerine ve elbiselerin üzerine rahatlıkla bel çantalarını kullanabiliyoruz. Dilerseniz siyah deri ve klasik olanları dilerseniz kahverengi kayışlı veya kordonlu bel çantalarını dilerseniz şeffaf, akrilik bel çantalarını tercih edebilirsiniz. Tercihiniz her ne olursa olsun bir bel çantası kadar rahat kullanılabilecek bir çanta daha tanımıyoruz. Hem spor kıyafetleriniz hemde şık kıyafetleriniz ile farklı bir tarz yaratmak adına dolabınıza en kısa zamanda bel çantası eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kemer çantaları

Bel çantalarına benzer olsalarda kemer çantaları aslında çok daha küçük formda oluyorlar. Neredeyse sadece bozuk paralarınızı veya kağıt paralarınızı koyabileceğiniz bu küçük çantalar tıpkı bir kemer gibi gözüküyor fakat kemerin küçük bir uzantısı olarak kemere takılıyor ve çok daha şık bir görüntü sağlıyor. Özellikle kot pantolonlarınızın bel kısmını ortaya çıkartmak istediğiniz ve farklı kombinler yapmak istediğiniz günlerde bu tarz çantaları tercih ederek ortaya bambaşka bir stil çıkartabilirsiniz. Kemer çantalar 2019 yılının vazgeçilmez trendlerinden.

 

Bavul çantalar

Bavul çantaların vintage yani retro olanları 2019 yılında oldukça popüler. Özellikle taba rengi, haki rengi, deri olan, hafif eskimiş görünümlü bu bavul çantalar uzun boylu kadınların kullanması gereken çantaların başında yer alıyor. Aksesuarların tamamlayıcısı olan bu çantalar seyahatlerde de size eşlik ediyor. Seyahatlerde içine laptopunuzu, küçük notebookunuzu, tabletinizi ve diğer eşyalarınızı koyabilmeniz için de harika bir ortam yaratıyor. Sizde 2019 yılında yenilenen çanta trendlerine göz atın ve dolabınıza yepyeni parçalar eklemeyi ihmal etmeyin.