2019 Yılının Favori Rengi Mercan

Her yıl birbirinden farklı favori renkler seçiliyor. 2019 yılının en moda, en trend ve en beğenilen rengi de mercan. Mercan rengin sıcacık tonu ve birçok cilt tonuna yakışması ile hem makyaj malzemelerinde, hem de kombinlerde kullanmak için harika bir fırsat. Mercan tonlu kıyafetler özellikle beyaz tenli kişilere çok yakışıyor. Mercan tonlu ayakkabılar ise favori yaz parçalarından olabilir. Peki makyaj malzemelerinde mercan tonlarını nasıl kullanabiliriz? Pek de alışık olmadığımız mercan rengini gözlerinize, yanaklarımıza ve hatta dudaklarımıza taşımak için pratik ipuçlarını paylaşacağız, keyifli okumalar.

Makyajda Nasıl Kullanılır?

Mercan rengini makyajınız da kullanmak istiyorsanız muhtemelen sıcak alt tonlu olmalısınız. Çünkü sıcak alt tonlu kişilere mercan rengi çok daha fazla yakışacaktır. Fakat birçok rengin olduğu gibi mercan tonunun da daha soğuğa yakın tonları vardır. Eğer pembe alt tonluysanız veya nötr alt tonluysanız mercanın soğuk tonlarını bulmaya gayret gösterin. Eğer esmerseniz mercan rengi allıkları bol bol kullanabilirsiniz. Terracota yani fırınlanmış allıklar içerisine bir miktar ışıltı içerdiğinden dolayı yanaklarınıza harika bir sıcaklık katacaktır. Özellikle bahar ve yaz aylarında mercan tonlu allıkları sıklıkla kullanıyoruz. Mat formda olanları ise kışın kullanabilirsiniz. Allıkları göz kapaklarında tıpkı bir farmışçasına kullanmak da son dönemin en popüler trendlerinden biri. Bu yüzden favori mercan rengi allığınızı ve göz kapaklarınızda tıpkı bir far gibi kullanabilirsiniz. Bunun için göz kapaklarınıza ışıltılı bir renk uyguladıktan sonra katlanma bölgesine favori allığınızı yani mercan tonlarındaki pudra formdaki allığı geçebilirsiniz. Bu göz kapaklarınızın daha da derinleşmesine ve gözlerinizin daha kalkık görünmesine yardımcı olacaktır.

Peki dudaklarda mercan rengini nasıl kullanabilirsiniz?

Mercan rengi dişleri biraz sarı gösteren bir renktir. Bu yüzden mercan rengi rujları çok yoğun bir şekilde uygulamamaya özen göstermelisiniz. Parmağınız yardımıyla veya bir fırça yardımıyla hafif bir şekilde dudaklarınıza uyguladığınız mercan rengi rujunuzu parmaklarınızla hafifçe dağıtarak daha da doğallaştırabilirsiniz. Kıyafetlerde, makyajlarda ve aksesuarlarda mercan tonunu 2019 yılında sık sık göreceğiz. Siz de bu harika sıcacık rengin asilliğine kendinizi bırakarak trende uyum sağlayabilirsiniz.