2019 Yılının Modası Kalem Etekler Nasıl Kombinlenir?

Kalem etekler hem ofis şıklığını yansıtıyor hem de proporsiyonu muhteşem gösteriyor. Kalem etekleri kombinlemenin birbirinden farklı yolu bulunuyor. Daha spor kombinler yapmak daha şık iş görüşmelerine dahil olmak veya günlük hayatta kalem etekleri kombinlemek için birbirinden farklı kombin önerilerini yazımızda sizler için derledik. Eğer sizde kalem etekleri denemek ve 2019 yılının modasına uyum sağlamak istiyor fakat nasıl kombinleyeceğinizden endişe duyuyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Yazımızın devamına buyurun, kalem etekleri kombinleme fikirleri sizler için derlendi, keyifli okumalar.

Spor kalem etek kombinleri

Kalem elbiselerin çoğu zaman iş görüşmelerinde giyildiğini, topuklu ayakkabılar ile kombinlendiğini hatta üzerine ceket alındığını görmüşsünüzdür. Bu kadar klasik bir parçayı günlük hayata entegre etmek biraz zor gibi görünsede aslında kumaş farkı ile kalem etekler gayet rahat bir şekilde spor kombinler ile eşleştirilebilir. Penye kumaşlara sahip kalem etekler 2019 yılının trendleri arasında. Hatta tek başına penye kumaştan yapılmış kalem eteklerdense midi boy boydan boya giyebileceğiniz penye elbiselere de rastlayabilirsiniz. Bu tarz elbiselere dümdüz beyaz sneaker ayakkabılar converseler ile kombinlemek oldukça trend. Üzerinize giyeceğiniz bol salaş ve düz basic bir tişört ile altınıza giyeceğiniz beyaz sneakerı birleştirdiğinizde ortaya çıkan sonuç kalem eteğin ciddiyetini alıp götürecek ve kalem eteği günlük hayata entegre etmenize yardımcı olacaktır bingo!

Klasik kalem etek kombinleri

Kalem etek her zaman daha şık daha gösterişli ve iş kadınlarına yakışan bir parça olmuştur. Kalem eteği kombinlerken kumaş kalem etekleri tercih ediyorsanız üzerinize tam oturmasına, hafif yırtmaç detayının bulunmasına ve topuklu ayakkabılar ile kombinlemeye özen gösterin. Bu tarz kombinleri hem ceketler ile kombinleyebilir hem de bebe yaka kısa kollu bluzlar ile kombinleyebilirsiniz. Keza gömlek tercihlerinizde de kalem eteklerin üzerine tercih edebilirsiniz. Gömlek tercihlerinin daha klasik olmasından ziyade işlemeli, nakışlı, çiçekli modelleri tercih ettiğinizde biraz daha şirin şık görünüm yaratacaksınız. Böylece iş hayatınızda biraz daha renkli biraz daha şık ama hala şirin kombinler yaratabilmeniz de mümkün.

 

Kalem etekleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta büstiyerler ile kombinlemektir. Proporsiyonunuzu biraz daha orantılı göstermek bacak boyunuzu biraz daha uzun göstermek istiyorsanız ve biraz da seksi bir görünüm katmak istiyorsanız kalem etekleri kombinleyebilirsiniz. Yüksek bel kalem etekler hafif göbeğinizi açıkta bırakacak minik büstiyerler ile kombinlendiğinde ortaya seksi bir görünüm çıkar. Bu görünümün tamamlayıcısı olarak stiletto ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Böyle bir kombin ile gece hayatında şık mekanlara gidebilir, akşam yemeklerine katılabilir ve tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz. Kalem etekleri ne kadar farklı şekillerde kombinleyebileceğinizi gördünüz. Sizde dolabınıza hemen bir kalem etek eklemeyi ihmal etmeyin. Çünkü bu parçalar çok kurtarıcı.