2019 Yılının Modası Saten Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Kırmızı halılarda özel gecelerde ünlülerin sıklıkla tercih ettiği saten elbiselerin ne kadar göz alıcı göründüğünü fark etmişsinizdir. Saten elbiseler hem fiziği çok güzel gösteriyor, hem de doğru şekilde kombinlendiğinde sizi adeta bir kraliçe gibi ulaşılmaz kılıyor. Peki saten desen nasıl kombinlenir? Özel gecelerde saten kumaşı seçtiğinizde nelere dikkat etmelisiniz? Keyifli okumalar..

Saten Elbiselerde İç Çamaşırı Seçiminin Önemi

Saten kumaşın vücudunuzun tüm ayrıntılarını meydana çıkardığını unutmayın. Bunun için saten kumaşın içerisine mutlaka dikişsiz çamaşırlar tercih etmelisiniz. Saten kumaşın altından görülecek çamaşır izleri hiçte hoş gözükmeyecektir. Bunun için komple astar giyebilir ve vücudunuzu sıkı sıkı saran dikişsiz çamaşırlara yönelebilirsiniz. Böylece çamaşır izleri görünmeyecek ve zarafetinize leke sürülmeyecek.

Saten Elbise Kombinlerinde Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Saten kumaşları kombinlerken aksesuar seçimi de bir o kadar önemlidir. Başlı başına zarif olan saten parçaları kombinlerken yine zarif takıları tercih etmenizi öneriyoruz. Özellikle inci detaylı küpeler, inci detaylı kolyeler veya saten kumaşınızın rengine uygun olarak gümüş veya altın renkli aksesuarları tercih edebilirsiniz. Fakat çok gösterişli ve boncuklu takılardan uzak durmanızı öneriyoruz.

Saten Elbiseler Tercih Ettiğinizde Nasıl Saç ve Makyajlar Yapabilirsiniz?

Saten kumaşa en çok yakışan görünümlerden biri de geriye taranmış ıslak saçlar. Bu saçlar sizi olduğunuzdan çok daha seksi göstereceği gibi saten elbisenin zerafetine de asla leke sürdürmeyecektir. Islak ten görünümü ile birleştiğinde ortaya harika bir sonuç çıkan, ıslak saçları kullanırken cilt makyajınızın daha pürüzsüz ve ıslak görünmesine dikkat etmelisiniz. Bunun için makyaja başlamadan evvel cildinizi iyice nemlendirmelisiniz. Ayrıca daga parlak bir cilde sahip olmak için fondöteninizin içerisine birkaç damla aydınlatıcı koyabilirsiniz. Böylece teniniz ışıl ışıl parlarken geriye taranmış ıslak saçlarınız ve üzerinizden kayıp giden saten elbiseniz ile zerafet ve ilgi odağı olacaksınız. Ten makyajına başlamadan evvel aydınlatıcı bir baz kullanmak, cildinize yoğun nem veren bir serum uygulamak ta cilt makyajınızı kusursuz gösterecektir. Stick aydınlatıcı ile bu parlak ve ıslak görünümü pekiştirebilirsiniz.