2019 Yılının Popüler Kaş Trendleri 

 

Kaşlar yüzümüzün en önemli ifade araçlarından biridir. Fakat kimi zaman genetiğe, kimi zaman yanlış uygulamaya, kimi zaman ise yaş faktörüne bağlı olarak kaşlarımız istediğimiz şekilde kalmayabiliyor. Kaşlarımızın arasında boşluklar oluşuyor, kaşlarımız dökülüyor veya yüz estetiğimize uygun gelmeyen bir kaş şekline sahip olabiliyoruz. Çoğu zaman çeşitli makyaj uygulamaları ile kaş şeklimizi değiştirmeye çalışsak da kalıcı yöntemler de bir o kadar trend. Gelin 2019 yılının trend olan kaş şekillendirme yöntemlerine birlikte göz atalım, keyifli okumalar.

Microblading kaş şekillendirme yöntemi 

 

Kalıcı kaş şekillendirme yöntemlerinin arasında belki de en popüleri son yıllarda adından en fazla söz ettiren uygulama microblading yöntemi. Uzman ellerde yapıldığında kendi kaşınızdan farkı yokmuşçasına doğal duran, aynı zamanda kalıcılığı ile size her sabah kaş boyama derdinden kurtaran bu yöntemin elbette ince püf noktaları bulunuyor. Öncelikle microblading yapılan ortamın mutlaka profesyonel, hijyenik bir ortam olması, cilt, ten, saç renginize en uygun renge karar verilmesi ve tıpkı bir kaş çiziyormuşçasına tek tek kıl tekniği ile çizikler atılması bu yöntemin en önemli tekniklerinden. Yanlış yapılan microblading yöntemi maalesef kalıcı bir hasar oluşturuyor. Tıpkı bir dövme gibi görünen bu yöntemi sildirmek de bir o kadar zor. Ayrıca yanlış kullanılan boya, yanlış tercih edilen kaş rengi de bir o kadar olumsuz sonuçlar doğuruyor. Ten renginizden, saç renginizden daha koyu, daha açık veya daha kızılımsı tonlar maalesef uygulamanın en büyük risklerinden. Ayrıca yıllar geçtikçe solan renklere sahip microblading uygulamaları da maalesef bu kullanıcıların canını sıkıyor. Microblading 2019 yılının en trend kaş şekillendirme yöntemlerinden. Uzman ellerde yapıldığında size tüm yıl rahat edeceğinizi söyleyebiliriz. 

Ustura ile kaş şekillendirme 

Eğer ben doğal yöntemlerden yanayım, kaşlarımın doğal bir şekilde gürleşmesini, istediğim yerlerde kaş çıkmasını istiyorum diyenlerdenseniz ustura ile kaş şekillendirme yöntemini bir deneyin. Ustura sayesinde henüz kıl çıkmayan, arasında boşluklar bulunan yerlerde kıl çıkması sağlanıyor. Böylece kaş şekliniz doğal bir forma kavuşmasının yanı sıra kıl çıkmayan bölgelerde kıl çıkması ile çok daha gür kaşlara sahip oluyorsunuz. Elbette çeşitli yağlar ve bakım uygulamaları da kaşlarınızı besleyen teknikler arasında. Her iki uygulama yönteminde de daha gür, daha sağlıklı ve daha profesyonel görünen kaşlara sahip olabilirsiniz.