Eğer kuru bir cilde sahipseniz cildinizin en rahatsız olduğu aylar geldi çattı demektir. Kış ayları.. Bu soğuk mevsimde cildimiz daha da kurur, gerilir ve hatta pul pul dökülmeye başlar. Sürdüğümüz nemlendiricilerden etki alamamaya başlayabiliriz. İşte böyle durumlarda cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için uygulayabileceğiniz 3 pratik yöntemden bahsetmek istedik;

Kağıt Maskeler

Piyasada birçok farklı markada, farklı içeriklere sahip nem maskelerini bulabilirsiniz. Bu maskeler pratik bir şekilde kağıt mendile benzer, kalın bir dokuya emdirilmiş, cilde nem sağlamayı vadeden içeriklerle doldurulmuş pratik maskelerdir. Sizin tek yapmanız gereken ambalajından çıkartıp yüzünüze maskeyi uyguladıktan sonra yarım saat yatağınıza uzanıp keyif yapmak, yarım saat sonra cildiniz neme doymuş olacak.

Ev Yapımı Maskeler

Eğer hazır kağıt maskeler almaktan hoşlanmıyorsanız ve evde kendiniz yapmak istiyorsanız sadece yüzünüze uygun kesilmiş şekilleri bulunan hazır kağıtları alarak içeriğini kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Örneğin gül suyu emdirilmiş bu mendili yüzünüze yapıştırarak 10 15 dakika beklediğinizde cildiniz yine neme doymuş olacaktır. Bunın gibi çeşitli bir çok içeriği evde kendiniz hazırlayıp hazır satılan mendillere emdirerek istediğiniz maskeyi yapabilirsiniz.

Uyku maskeleri

Artık hepimiz cildimizin uykuda kendini yenilediğini biliyoruz. Bu yüzden gece yaptığımız cilt bakımları her zaman daha etkilidir. Gece maskeleri de buna dahil. Son dönemin en trend bakım ürünlerinden biri olan gece maskeleri cildinizi  sabaha kadar neme doyurmayı vaat ediyor. Bu maskeleri tıpkı nemlendirici uygular gibi yüzünüze uyguluyorsunuz ve sabaha sadece duruluyorsunuz. Gece boyu nemlenen cilt ise sabaha ışıl ışıl parlıyor, neme doymuş oluyor. Kuruluklar, pul pul dökülme sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Yapacağınız makyaj da kendini daha güzel gösteriyor.