Okul sezonu açıldı, zamanınızın çoğunu okulda, diğer yarısını da evin en çok uğrayacağınız bölümünde geçireceksiniz, yani odanız. Odanızı okul sezonuna uyarlayarak çok daha konforlu ve motivasyonu yüksek bir ders çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Unutmayın çalışmak için mekanın ferahlığı oldukça önemlidir. Birkaç minik değişiklik ile odanız okul sezonunun hazır hale gelecek;

Çalışma Masası Temizliği

Yaz tatilinden kalan dağınıklığı temizlemekle işe başlayıp ilk olarak çalışma masanızı tamamen boşaltın. Ardından dönem kitaplarınızı, defterlerinizi ve kalemlerinizi yerleştirin. Kalemlerinizi küçük kavanozlara kategorize edebilirsiniz. Kurşun, uçlu kalemler, fosforlu ve renkli kalemler olarak ayırabilirsiniz. Çalışma masanızın üzerinde çok fazla obje bulundurmamaya dikkat edin bu dikkatinizi dağıtabilir. Dilerseniz postitlere aldığınız notlarla çalışma masanızı renklendirebilirsiniz. Ayrıca çalışma masanızın bir köşesine takvim diğer köşesinde günlük planınız boş kalan kısımlara ise haftalık ders programımızı asabilirsiniz. Son olarak mutlaka bir köşeye sizi motive edecek bir mutlu bir söz bir yazmayı da ihmal etmeyin.

Kıyafet Dolabı

Tamamen okul formalarınına ve okul kıyafetlerine ayırdığınız bir bölümünüz olmalı. Yedek gömlekleriniz, çoraplarınız ve iç çamaşırlarınızı da bir köşeye ayırırsanız sabahları hazırlanmak için daha fazla vaktimiz olacak. Dolaptan tek tek kıyafetleri almak yerine önceden hazırladığınız için sabah direk giymek ve hazırlanmak için çok daha fazla vakit bulmuş olacaksınız. Ayrıca sezon temizliğini de yaparak yazlık kıyafetlerinizi kaldırıp kışlıkları da ortaya çıkarmanın vakti geldi.

Rahat Bir Uyku İçin

Güzel ve dinlendirici bir uyku uyumanız ertesi gün okul hayatınızı etkileyecek en önemli şeylerden biri. Bunun için mutlaka yorganınızı ve yatağınızı havalandırmayı ihmal etmeyin. Pamuklu, terinizi emecek ve sizi rahat ettirecek çarşaf ve nevresim takımlarını tercih edebilirsiniz.