3 Farklı Gece Makyajı Önerisi

Sürekli aynı makyajları yapmaktan sıkıldıysanız veya günlük makyajlarınızın tarzının dışına çıkmak için harika bir fırsat yakaladıysanız o halde size birbirinden farklı makyaj önerilerinde bulunalım! Herhangi bir gece davetine katılacaksınız, nişan davetine katılacaksınız veya arkadaşınızın kınasına, mezuniyetine katılacaksınız bu fırsat kaçmaz! Bu muhteşem gece makyajlarını deneyerek siz de makyajın keyfini çıkartın! İşte 3 farklı gece makyajı önerisi!

Uzun zamandır günlük makyajda bronz, kahve tonlarını kullandığınızı varsayıyoruz. Bu yüzden bu tonlar gece makyajlarının dışında olacak. Bu gece makyajı önerisi oldukça iddialı farklı ve bir o kadar da seksi! Saks mavisi tonunu kullanmaya ne dersiniz? Kimseyle pişti olmayacağınıza da söz veriyoruz! Çünkü bu tarz farları kullanmak biraz cesaret istediğinden dolayı kimse buna yanaşmayacaktır. Gecenin yıldızı siz olacaksınız! Saks mavisi bir farı kullanmadan önce bilmeniz gereken ilk şey farların fırça ile ıslatıldığında çok daha metalik bir görüntü verdiği. Eğer metalik göz makyajlarından hoşlanıyorsanız farı parmaklarınız yardımı ile bastırarak uygulayabilir veya bir far oturtma fırçasına bir miktar makyaj sabitleme spreyi sıkarak farınızı daha metalik hale getirebilirsiniz. Saks mavisi farı tek başına kullanmaktan çekiyorsanız dağıtma farı olarak kahve bronz tonlarda bir farı kullanabilirsiniz.

Herkesin çok sık kullanmadığı far renklerinden biri de yeşil tonlarıdır! Özellikle kahverengi ve ela gözleri olduğundan daha parlak, daha çekici gösteren yeşil farları kullanmanın en önemli noktası siyah göz kalemi ile kombinlemektir. Siyah göz kalemi ve haki yeşil tonlarında farın birleşimi ile oluşan muhteşem göz makyajınızı gül kurusu tonlarında bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Eğer elinizde rengarenk farlar yok ise üzülmenize hiç gerek yok! İhtiyacınız olan tek şey dağıtılabilir yumuşak uçlu bir siyah göz kalemi! Siyah göz kalemi ile muhteşem göz makyajları yaratabilirsiniz unutmayın. Aşkı Memnu dizisinin unutulmayan karakteri Bihter Ziyagil’in göz makyajı sadece tek bir siyah kalem ile yapılıyordu. Önemli olan siyah kalemi parmaklarınızı yardımı ile yumuşayıncaya kadar iyice dağıtmak! Siyah göz kaleminin etkisi hafiflediğinde kirpik diplerinize bir miktar daha siyah göz kalemi çekerek dağıtmaya devam edin. Biraz uzun sürse de bu uğraştırıcı göz makyajını harika olacağı bir gerçek! Bol bol maskara uygulayarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.