30 Yaş sonrası Cilt Bakımı Tüyoları

Yaşlanma belirtilerinin hafif hafif görülmeye başladığı otuzlu yaşlarda gereken bakım yapıldığında cildinizin daha uzun süre genç ve dinamik kalmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu bakımlar tüm detayları ile yazımızda, keyifli okumalar.

30’lu yaşların henüz başlarındaysanız cildiniz için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de masaj. Masaj cildinizin kan dolaşımının artmasına yardımcı olacak ve minik kırışıklıkların görünümünü azaltarak kullandığınız cilt bakım ürünlerinin daha etkili olmasını sağlayacak yegane yöntemlerden biridir. Masaj yöntemi ile cildinizin daha yukarıya taşınmasına, minik kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi cilt bakım ürünlerine bütçe ayırmaktan çekinmeyen kadınlar var. Fakat bu bütçeyi boşuna harcamaktansa masaj yöntemi ile en azından aldığınız ürünlerin daha fazla etki etmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu ürün kan dolaşımının hızlanması yani ısı yardımı ile etkileşime girmektedir. Onlarca para döktüğünüz serumlar aslında sadece cildinizin yüzeyinde kalır. Peki serumları cildinizin alt tabakasına işlemek için neler yapabilirsiniz?

 

Dermaroller Yöntemi

Dermaroller içerisinde minik iğnecikler bulunduran ve özellikle cilt bakımında olmazsa olmaz adımlardan biri olarak son dönemlerin en popüler yöntemlerinden biri. Dermaroller kullanımı serumun cildinizin daha alt katmanlarına inmesine yardımcı oluyor. Kullandığınız serum daha etkili hale geliyor ve etkisini göstererek kırışıklıkların görünümü azalıyor. Dermaroller kullanımından sonra dermarollerı hijyenik bir şekilde kaldırmak için alkolle temizlemek şart. Eğer hijyeni sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız bu cildinizi irite etmekten öteye gitmeyecektir. Dermarollerı düzgün bir şekilde saklamalı ve iyice muhafaza ederek bakterilerden arındırmalısınız.

Diğer bir yöntem ise cildinizi ölü derilerden arındırdıktan sonra serum kullanımı;

Cilt tabakasında bulunan ölü deriler cildinize sürdüğünüz kremin ve serumun emilimini engeller. Bunun önüne geçmek için cildinize mikro tanecikli peelingleri uyguladıktan sonra masaj yöntemi ile ardından hemen serumlarınızı uygulamanız. Masaj yaparak özellikle gıdı bölgenizi hafif bir şekilde yukarıya çektirerek ve parmaklarınızın ucuyla yüzünüzü hafif çimdikler atarak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olun.

Cilt bakım ürünlerinizin içeriğini iyi okumaya özen gösterin. 30’lu yaşlardan sonra kolejen ciltte azalan en önemli faktörlerden biridir. Kolajen üretimini destekleyen ve içerisinde kolajen bulunduran cilt bakım ürünlerini tercih ettiğinizde cildiniz daha elastik, yumuşak, diri ve dinç görünecektir. Bunların yanı sıra buzdolabında beklettiğiniz maden suyu ile sabahları cildinizi silerek ve gül suyu ile tonikleyerek doğal bakımlarınızı da ihmal etmemenizi öneriyoruz. 30’lu yaşlar yaşlanma belirtilerinin ilk belli olmaya başladığı yaşlardan olabilir. Fakat doğru bakımlar ve doğru ürünler uygulandığında gençliğinizin ışıltısını daha uzun süre koruyabilmek tamamen sizin elinizde.