4 Adımda Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Profesyonel görünen, makyaj artistlerinin elinden çıkmışçasına kusursuz görünen bakışlara sahip olmak sandığınızdan çok daha kolay. Sizde videolarda izlediğiniz teknikleri bir türlü kendinize uyarlıyamıyor ortaya profesyonel bir göz makyajı çıkartamıyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız. Yazımızda profesyonel bir göz makyajı yapabilmeniz için uygulamamız gereken 4 adımda göz makyajından bahsettik, keyifli okumalar.

Makyaj artistlerinin dikkat ettiği noktalara dikkat ederek sizde profesyonel bir göz makyajı ortaya çıkartabilirsiniz. İşte makyaj artistlerinin sırları, 4 adımda göz makyajı;

  1. Baz Uygulayın

Nasıl ki cilt makyajını yapmadan önce cildinize uygun bir baz uyguluyorsanız göz kapaklarınız için de bu geçerli. Özellikle çoğu kişinin göz kapakları ekstra olarak damarlı kızarık veya mor olabilir. Göz farınızın daha homojen dağılması, daha kalıcı hale gelmesi ve çok daha profesyonel görünmesi için göz bazı uygulamanızı öneriyoruz. Göz bazı ayrıca yağlı göz kapaklarındaki yağlı görünümü alarak göz farının daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Göz farı bazını parmaklarınız yardımıyla bastırarak uygulayın. Bu yöntem ile parmağınızın ısısı yardımıyla göz farı göz kapaklarınıza çok daha iyi oturacak.

 

  1. Sabitleyin

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz farların birbirine mükemmel şekilde karışmış olması. Hayranlıkla baktığımız profesyonel makyajların en önemli adımlarından biri saatlerce süren far karıştırmaları olabilir. Siz de far karıştırma işlemini es geçmemek için ve farlarınızın uyguladığınız anda yapışıp kalmaması için göz farı bazını mutlaka pudra ile sabitleyin. Pudra ile sabitledikten sonra geçiş rengi yaratmanız önemli. Göz kapaklarınızdaki geçiş rengine kabuki kalın bir fırça yardımıyla dağıttıktan sonra asıl uygulamanız gereken farı uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde farlarınız homojen şekilde karışacak ve makyaj görünümünüz çok daha profesyonel olacaktır.

 

  1. Derinlik Katın

Tek renk farlar ile yapılmış makyajlardansa dış kısımları daha koyu gözleri biraz daha çekik gösteren iç kısımlara daha aydınlık ve gözleri berrak gösteren göz makyajları her zaman daha güzel duruyor. Siz de bu etkiyi yakalamak için göz kapaklarınızın katlama bölgesine ten renginizden bir kaç ton koyu bir far uygulayın. Göz kapaklarına derinlik kattıktan sonra gözlerinin iç kısımlarını aydınlatmayı da unutma. Gözlerinin iç kısımlarına aydınlatıcı yardımı ile aydınlatabilirsin.

 

  1. Makyajı Bütünleştirin

Göz makyajını bütünleştirmek için eyelinerdan yardım alabilirsin. İncecik çekilmiş bir eyeliner her zaman göz makyajını daha profesyonel gösterir. Eğer eyeliner çekmeye çekiniyorsan gözlerinin dış kısımlarına bant yapıştırabilir, böylece daha eşit bir eyeliner uygulaması elde edebilirsin. Kirpiklerine maskara uygulamadan önce mutlaka bir kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerini kıvırmayı unutma. Böylece kirpiklerin hem tek tek ayrılmış hem de daha uzun ve kıvrık görünecektir. İşte bu noktalara dikkat ederek sizde profesyonel bir göz makyajı ortaya çıkartabilirsiniz.