4 Adımda Süper Model Saçına Sahip Olun

Reklamlarda, tanıtım filmlerinde, afişlerde ve televizyonlarda gördüğümüz kapak fotoğrafı yapılan modellerin saçlarına her zaman özenmişizdir.. Tıpkı bir prenses saçı gibi heo pürüzsüz, parlak, canlı ve dolgun dururlar.. Sizde böyle saçlara kavuşmak ister misiniz? Uzmanların önerdiği ve güzellik gurularının da tasdik ettiği 4 adımda süper model saçına kavuşmanın püf noktaları yazımızda, keyifli okumalar..

1- Şampuan

Elbette süper model saçlarının en önemli sırrı dolgun, temiz ve bakımlı görünmeleri.. Bunun için saçlarınızı duş sırasında 2 kere şampuanlamayı deneyin! Normalde birçoğumuz saçlarımızı tek sefer şampuanlayıp duştan çıkıyoruz. Fakat uzmanlar tek sefer şampuanlamının saçtaki fazla yağı ve sebumu almayacağı kanaatinde. Bu yüzden saçlarınızı 2 sefer şampuanlayın ve mümkün olduğunca aralarında ikişer dakika bekledikten sonra durulayın! Özellikle saç diplerinize masaj yaparak şampuanı uyguladığınızda saç diplerindeki fazla yağ kaybolacak ve dolayısıyla saçlarınız dolgunluğa ulaşacaktır!

2- Saç Kremi Veya Saç Maskesi Uygulayın

Yumuşacık, pürüzsüz, kolay taranan ve en önemlisi kolay şekil alan saçların sırrı elbette saç maskesi veya saç kreminde saklı! Saçlarınızın ihtiyacına göre eğer çok kuruysa yoğun bir saç maskesi uygulayabilir, eğer biraz daha normal veya karma bir saç tipine sahipseniz saç kremi ile işi çözebilirsiniz! Duş sırasında uygulayacağınız saç kreminin daha etkili olması için en az 5 dakika saçlarınızın uçlarında bekletmeyi ihmal etmeyin. Saç kremini saçlarınızın diplerine getirmemeye özen gösterin. Aksi halde saçlarınızın hacmi sönebilir ve saçlarınız daha çabuk yağlanır..

3- Sıvı Saç Kremi Uygulayın

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın kolay bir şekilde taranması ve kolay şekil alması için sıvı saç kremi uygulayabilirsiniz. Sprey formdaki sıvı saç kremini eşit olacak şekilde saçlarınızın boy ve uçlarına uyguladıktan sonra saçlarınızı kalın dişli bir tarak yardımıyla bol bol tarayın.

4- Bakım Yağları ve Şekillendirme

Sıvı saç kremini uyguladıktan sonra saçlarınızı öne atarak hacimlenmesi için bu şekilde kurutup saçlarınızı geriye attığınızda saçlarınızın ne kadar dolgunlaştığına siz bile inanamayacaksınız! Ardından kalın bir maşa ile saçlarınızın maşaladıktan sonra penseler yardımı ile tutturun ve bir saç spreyi sıkın. yaklaşık 10 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı açın kalın dişli bir tarakla tarayın veya ellerinizde dalgaları hafifçe bozun. Son dokunuş olarak saçlarınızın parlaması ve canlı görünmesi için saçlarınızın boy ve uçlarına avucunuzda ısıttığınız saç yağını uygulamayı ihmal etmeyin, işte süper model saçlarınız hazır!