4 Farklı Makyaj Temizleme Yöntemi

Makyaj yapmak güzel, hoş fakat gün sonunda makyajınızı çıkartmaya enerjiniz kalmıyorsa ve en önemlisi makyaj ile uyuyorsanız o halde çok yakında sivilcelere, yeni kırışıklıklara da merhaba demeye hazırlanın! Makyaj gün boyu cildinize büyük zararlar vermese de gece makyaj ile uyuduğumuzda cildinize büyük zararlar verecektir.. Bunun için mutlaka makyajınızı temizleyerek yatağa girmenizi öneriyoruz.. Yazımızda dört farklı Makyaj temizleme yönteminden bahsettik. Eminiz içlerinde size uygun olan pratik bir yöntem bulacaksınız, keyifli okumalar..

1- Yağ ile Makyaj Temizleme

Özellikle düğün makyajı, mezuniyet makyajı veya suya dayanıklı makyajları çıkartmak ne kadar zordur bilirsiniz.. Bu tarz ağır makyajların yardımcısı yağ bazlı makyaj temizleyiciler! İçerisinde makyajı çözmeye yardımcı birçok yağ bulunan bu temizleyiciler ile makyajınızın kolayca çözüldüğünü farkedeceksiniz.. Yıkarken süt formuna dönüşerek yüzünüzden akar ve makyajı derinlemesine temizler. Özellikle kuru ciltlerin kullanımına çok uygundur..

2-  Makyaj Temizleme Sütleri

Hassas ciltler başta olmak üzere cildini tahriş etmek istemeyenlerin vazgeçilmez olacağı makyaj temizleme sütlerini makyaj disklerine dökerek kullanabilirsiniz. Özellikle göz makyajları başta olmak üzere likit mat rujları bile kolayca çıkartabileceğiniz bir makyaj temizleme yöntemidir..

3-  Makyaj Temizleme Mendilleri

Özellikle bir misafirliğe gittiğinizde veya yanınızda herhangi bir makyaj temizleme ürünü bulunmadığında kurtarıcı rol oynayan makyaj temizleme mendilleri ile makyaj çıkartmak cildi biraz yorsada zor durumlarda kullanışlı olduğu bir gerçek. Sizde makyajınızın kabasını almak ve ardından yüzünüzü yıkamak için ilk adım olarak Makyaj temizleme mendillerini kullanabilir veya sadece likit mat ruj gibi ufak makyaj detaylarını değiştirip silmek için kullanabilirsiniz. fakat tek başına Makyaj temizleme mendilleri tüm makyajınızı çıkarmaya yeterli olmayacaktır..

4- Makyaj Temizleme Jelleri

Yağlı ciltler için yağ ve süt kullanımı uygun olmasa da jel formunda makyaj temizleyiciler çok uygundur. Özellikle yağlı ciltlere uygun olarak üretilen çay ağacı yağı özlü veya içerisinde yağlı ciltlerin ve bunu dengeleyecek içerikler bulunan jeller ile makyaj temizlemek çok pratik olacaktır. Makyaj temizleme jelleri ile tüm makyajınızı derinlemesine temizleyebilir, ayrıca bu jelleri sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere yüzünüzü yıkamak yağ ve kirden arındırmak için de kullanabilirsiniz..