Ebru Desenli Tırnak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızı bir sanat eseri gibi göstermek istiyorsanız o halde hem çok kolay hem de çok güzel görünen ebru desenli tırnak süslemesini mutlaka denemelisiniz! işte Ebru desenli tırnak süslemesi için ihtiyacınız olan ürünler;

  • Çok soğuk, çok ta sıcak olmayan ılık su,
  • Plastik bir kap,
  • İstediğiniz renkte en az 2-3 çeşit oje
  • Aseton ve kulak çubuğu
  • Kürdan

Sıra geldi Ebru desenli tırnağı uygulamaya;

Suyunuzun ne çok sıcak ne de soğuk olması gerekiyor. Çünkü üzerine damlatacağınız ojelerin suyun içinde yayılması çok önemli. Biraz daha likit yani sıvı formda katı olmayan ojeler kullanırsanız sonuç çok daha güzel olacaktır. Suyun üzerine damla damla istediğiniz renklerde ojeyi damlatın.. Ardından renklerin birbirine karışması için kürdan yardımı ile ojeleri sağa sola, dikine veya enine gelecek şekilde karıştırın.. Ortaya çıkan desen hoşunuza gittiyse tırnağınızı bu su ve oje dolu kabın içine batırarak ojenin tırnağınıza geçmesini sağlayın.

İşte bu kadar! Etrafa bulaşan oje kalıntılarını temizlemek için kulak çubuğuna aseton dökerek güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bunu her bir tırnağınıza tek tek uygulayabilirsiniz. Ardından mutlaka üst kat Yani top coat uygulamayı ihmal etmeyin. Ojenizin daha uzun süre dayanmasını ve daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Zamanla beğendiğiniz deseni ortaya çıkartmak ve birbiriyle uyumlu tırnaklar yaratmak elinizde. Unutmayın bu bir sanat! Tırnaklarınızda bu sanatsal dokunuşu tamamlamak için isterseniz ebru desenli oje uygulamasının üzerine bir kaç tırnak boncuğu da yapıştırabilirsiniz..