Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

Bazen dönemsel olarak bazen bir olay veya davranış sonrası, bazen de kalıcı olarak mide bulantısı sıkıntısı yaşıyor olabilirsiniz.. Mide bulantısı oldukça can sıkıcı ve yaşam kalitesini etkileyen bir durumdur.. Mide bulantısına doğal çözümler olarak çeşitli yiyecekleri deneyebilirsiniz. İşte mide bulantısına iyi gelen bazı yiyecekler;

Kan şekerinizin düşüyor olması belki de mide bulantısını tetikliyor olabilir.. Bu yüzden eğer kendiniz de halsizlik ve yorgunluk gibi belirtiler görüyorsanız kan şekerinizi dengeleyecek bir şeyler yemenizde fayda olabilir. Hafif tahıllı, tatlı bisküviler tüketebilirsiniz.

Mide bulantısının fazla aç kalmaktan dolayı oluştuğunu düşünüyorsanız o halde midenize tuzlu bir şeyler girmesi gerekiyor olabilir. Tuzlu bir bisküvi midenizi uzun süre tok tutacak ve bulantısını engelleyecektir..

Midenizin bozulduğundan dolayı veya yolculuk esnasında fazla sıcaktan dolayı midenizin bulandığını düşünüyorsanız o halde tüketmeniz gereken gıda muz. Muz potasyum içerdiği için hem açlığınızı kontrol altına alır hem de midenizdeki bulantıyı hafifletir.

Mide bulantısı sonrası istifrar ettiyseniz ve mideniz hassaslaştıysa tıpkı bebeklere yapılan mama gibi sizde pirinç lapasının tüketebilirsiniz. Pirinç lapası yağsız ve tuzsuz olduğundan dolayı yediğinizde uzun süre tok tutacak ve mide bulantınızı engelleyecektir.

Eğer dışarıdaysanız, açsanız, mideniz bulanıyorsa ve bu yiyeceklerini hiçbirine ulaşamıyorsanız klasik olarak tüketebileceğiniz birkaç şey de var elbette. Alabiliyorsanız taze nane bulamıyorsanız naneli şeker veya karanfil tüketebilirsiniz.. Özellikle karanfili ağzınızın içine alıp birkaç dakika çiğnediğiniz de hem ağzınızın rahatladığını hem ferahladığınızı hem de mide bulantınızın azaldığını gözlemleyeceksiniz.. Mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız çok fazla sıvı tüketmemeye özen gösterin. Çok fazla su tüketimi midenizi daha fazla bulandıracaktır. Olabildiğince midenizi sakin tutacak katı yiyecekler tüketmenizi öneriyoruz.