Bahara Uygun Saç Renkleri

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte saçlarımızda da değişikliğe gitmek isteriz. Fakat radikal değişiklikler her zaman gözümüzü korkutur. O halde siz de saçlarınızda daha doğal nötr uygulamalar yatarak bahar aylarına yakışacak ve sizi daha enerjik, daha dinamik gösterecek saç renklerinden faydalanabilirsiniz.

Ombre ve Balyaj İşlemleri

Saçlarınızın dip renginin bozulmadan daha açık tonları kavuşmasının en güzel yolu ombre ve balyaj uygulamasıdır. Özellikle ombre saç diplerindeki rengin bozulmadan saç uçlarına doğru degradeli bir geçiş sağlanması ve saçınıza ışıltı katılması açısından çok güzel bir uygulamadır. Böylece sık sık saçlarınızı boyamak zorunda kalmayacaksınız ve saçlarınız rengini kaybedene kadar kullanabileceksiniz. Balyaj ise saçların aralarına ışıltı katmak isteyen ve saçlarını olduğundan daha açık tonda göstermek isteyenlerin favorisi.

Renkli Saç Spreyleri

Yazının başında dediğimiz gibi eğer saçlarınızı iddialı renklere boyatmaya cesaretiniz yoksa o halde renkli saç spreylerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle saç uçlarına ombre şeklinde uygulanan pembe mor, kırmızı gibi uç renkler tam bir festival havası katıyor. Sizin de bu uç renklere saçlarınızı boyatmaya cesaretiniz yok ise saç boyamak yerine geçici spreylerden faydalanabilirsiniz. Bu spreyleri saçlarınızın uçlarına doğru yoğun bir şekilde uygulayarak saçlarınızda degradeli bir geçiş yaratabilirsiniz. Böylece her zaman heveslendiğiniz pembe, mor, mavi gibi çılgın renkleri saçlarınızda kullanabilirsiniz. Bingo!