4 Adımda Saçlarınızı Yaza Hazırlayın

Yaz aylarına bakımlı, yenilenmiş ve Işıl ışıl saçlarınızla merhaba demek istiyorsanız bu bakım adımlarını uygulayabilirsiniz! İşte 4 adımda saçlarınızı yaza hazırlamanın püf noktaları, keyifli okumalar!

  1. Saç Kesimi

Kış boyu yıpranan saçlarınızı yenilemek için en azından kırıklarını aldırmanız gerekiyor. Bunun için ilk iş kuaförün yolunu tutmalısınız. Eğer saçlarınızda ve saç kesiminiz de radikal bir değişiklik yapmak istemiyorsanız saçlarınıza biraz kat verdirerek uçlarından kırıklarını aldırabilirsiniz. Bu hem kışın kasvetli sıkıcı havasını üzerinizden atmanıza yardımcı olacak hem de saçlarınızı tazeleyerek yaz aylarına bakımlı girmenizi sağlayacak!

2. Minik Işıltılar

Saçlarınızda radikal bir değişikliğe gitmek istemiyorsanız ama yine de baharın O eğlenceli ve cıvıl cıvıl havasını saçlarınıza yansıtmak istiyorsanız O halde saçlarınızı tamamen boyatmak yerine aralarına minik ışıltılar arttırabilirsiniz. Böylece temel olarak bir değişiklik olmayacağından rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Emin olun bu hem psikolojik olarak hem de görünüş olarak sizi oldukça yükseltecek ve yaz aylarında daha hareketli girmenize yardımcı olacak basit ama etkili bir yöntem.

3.  Besleyin

Kışın kuruyan ve yıpranmış saçlarınızı yaza hazırlamanın en önemli yollarından biri de şüphesiz saç maskeleri. Piyasada birbirinden farklı saç maskeleri bulunuyor. Sizde saçlarınızın ihtiyacınıza göre saçınızı parlatan, nem veren, kırıkları onaran ve saçlarınızı yumuşatan bir saç maskesini uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkartacak ışıl ışıl parlamasını yardımcı olacak ve en önemlisi daha kolay şekil almasını sağlayacak bir yöntem. Eğer dışarıda satılan maskelere güvenmiyorsanız en basit yöntem ile 1 adet avokadoyu ezerek özellikle saç uçlarına uygulayın birkaç saat bone ile bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile durulayın. Çok etkili basit ve saçları bir anda ışıltı yumuşaklık katan pratik bir maske tarifidir.

4.  Şekillendirin

İster düz, ister maşalı, ister kıvırcık saçlarınızı şekillendirmeyi ihmal etmeyin! Saçlarınızda değişik modeller denemek istiyorsanız saç örgülerinden veya değişik maşa yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Önemli olan kendinizi enerjik ve dinamik hissetmeye saçlarınızdan başlamanız! Unutmayın kadınlar için saçları çok önemlidir. Saçlarınızı ve kendinizi güzel ve iyi hissettiğiniz zaman bu tüm davranışlarınıza ve tüm görünüşünüze, hatta gülüşünüze bile yansıyacaktır.