1- Çalışmaya Uygun Bir Köşe Hazırlayın

Eğer evinizin bir odasını ofis olarak ayırmak gibi bir lüksünüz var ise bu harika! İşler sizin için çok daha kolay olacak demektir. Fakat eğer evinizde hali hazırda ofis için ayırabileceğiniz fazladan bir oda yok ise en azından kendinize bir çalışma köşesi ayarlayarak işe başlayın. Bunun için mutlaka bir çalışma masası edinin. Konforlu, rahat bir sandalye de olmazsa olmazlardan. Masanın üzerini işinizde alakalı eşyalar ile donatın. Fazla ayrıntıya girmeden minimal sade ve çalışma koşullarına uygun, sizi motive edecek bir masa düzeni oluşturun.

2- Zaman Planlayıcılar

Tıpkı dışarıda çalışıyormuşsunuz ve bir ofisiniz varmış gibi mutlaka kendinize bir takvim, ajanda ve postitler edinin! Ajandanıza günlük olarak yaptığınız işleri yazın ve hangi noktada olduğunuzu kontrol edin. Takvim hangi noktaya geldiğiniz ve ne kadar ilerlediğini konusunda size yardımcı olacak. Diğer bir ekipman ise postitler. Mutlaka unutmamız gereken işleri sizi hatırlatacak olan önemli ayrıntılardan.

3- Fazla Eşyalar İçin Depolama Alanları

Elinizin altında size kalabalık oluşturacak fazla eşyaları mutlaka bir kutunun içine depolayın. Bu gün içinde dikkatinizi dağıtacak herhangi bir kitap, defter ya da farklı eşyalar olabilir. Eğer çalışırken onlara ihtiyaç duyuyorsanız kutunun ağzını açık bırakın fakat onları görmek sizi rahatsız ediyor veya dikkatinizi de atıyorsa büyük bir kutunun içine koymanızda bir sakınca yok. Önemli olan işinize odaklanabilmeniz.

4- Motivasyon Unsurları

Büyük ofislerde kahve makinaları, Cafe Break saatleri vardır. Siz de kendinize mutlu etmek ve motivasyonunuzu düşürmemek için yanınıza enerjinizi arttıracak kahve, su veya atıştırmalık kuruyemişler alabilirsiniz. Bunlar hem gün içinde modunuuzun düşmesini engelleyecek hem de size daha keyifli bir çalışma ortamı sunacaktır.

5- Diğer Unsurlar

Madem evde çalışıyorsunuz öyleyse çalışma koşullarında biraz lüksü yaşamanızda sakınca yok. Eğer sizi rahatlatan bir müzik dinleyerek çalışmak istiyorsanız arka planda klasik bir müzik çalabilir veya Klimayı açabilirsiniz Bunlar opsiyonel seçenekler ve evde çalıştığımız için kendi kararlarınızı verebileceğiniz kendinizi şımartın bileceğiniz unsurlar Önemli olan verimli ve iyi bir gün geçirmek bunun için elimizden ne geliyorsa yapabilirsiniz