5 Adımda Evinize Bahar Gelsin

Sonbahar ve kıştan kalma ev dekorasyonunuz artık sizİ sıkmaya ve bunaltmaya  başladıysa o halde değişiklik yapmak hem size hem de ruh halinize iyi gelebilir! Özellikle ev ortamını çok seviyorsanız ve evde zaman geçirmek sizin için bir tutku ise mutlaka hoşlanacağınız ev dekorasyonu fikirlerini yazımızda bulacaksınız, keyifli okumalar..

Duvarlarınıza Renk Katın

İşe ilk olarak duvar rengini değiştirerek başlayın. Bu evin bütün ambiyansını, bütün havasını değiştirecek mükemmel bir fikir! Eğer hiç denemediyseniz tek bir duvara duvar kağıdı da deneyebilirsiniz. Dilediğiniz renklerde boyadığınız evinize uygun bir duvar kağıdı bulmanız için mutlaka uzun süre araştırma yapın unutmayın ev dekorasyonunda duvar kağıdı seçimi oldukça önemlidir. Fazla karışık ve karmaşık desenleri seçmemenizi öneririz.

Mobilya Yerleşimi

Sonbahar ve kış aylarında dekorasyon düzenlemenizi değiştirmenin ve dolayısıyla mobilyalarının yerinizi düzenlemenin tam zamanı! Mobilya ve aksesuarlarının yerlerini değiştirmek onlarla oynamak evinizde daha taze bir görünüm yaratır ve gözünüze farklı geldiği için de tazelenmiş hissedersiniz. Uzun süredir bir köşede unutmuş olduğunuz aksesuarlarınızın tozlarını alın ve yerlerini değiştirerek daha göz önünde bir yere koyun. Mutfak tezgahının üzerini boşaltın. Özellikle tost makinesi, kahve makinesi gibi küçük aksesuarları dolaplarının içine yerleştirerek tezgahınızda daha ferah bir görünüm yaratabilirsiniz. Böylece aksesuarlara yer açılmış olur.

Evinizi Aydınlatın

Evinizin daha aydınlık, daha ferah ve büyük görünmesi için ışık çok önemlidir. Bu yüzden gündüz kapattığınız perdelerinizi açmanın tam zamanı! Store perde gibi gölgelikleri kaldırarak evinizin daha büyük daha ferah ve daha taze görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Minik Ev Bahçesi

Evinizi tazelemenin en kolay yollarından biri de Şüphesiz bitkilerdir. Yaşayan bitkiler evinize çok farklı bir hava katar. Özellikle negatif enerjiyi ve radyasyonu emdiğinden dolayı evinizde mutlaka yeşil bitkileri bulundurmanızı öneriyoruz. Evinizde doğal bir alan oluşturarak çiçeklerinize günlük olarak su verdiğinizde kısa süre sonra minik bir ev bahçesinde sahip olmuş olacaksınız.