Okulların açılmasına çok az kaldı eminiz ki sen de bunun için oldukça heyecanlısın. Özellikle üniversite yılları asla unutulmayacak, hayatının en güzel yıllarını yaşayacağın yıllardan. Bu yılları daha da ölümsüz kılmak için güzelliğine güzellik katalım istedik işte 5 adımda kampüs güzelliğinin sırları;

1-cilt bakımı olmazsa olmaz

Hayatın değişime uğruyor. Belki de yeni bir hayata adım atıyorsun. Bu geçiş döneminde sakın ola cildini ihmal etmeye kalkma, uyguladığım rutinlerini uygulamaya devam et. Çünkü bu heyecanlı ve biraz da stresli süreçte cildin seni şaşırtabilir, herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmamak için haftalık peeling ve maske rutinini aksatmamanı öneriyoruz.

2-Doğal güzelliğini vurgula

Sen de her genç kız gibi makyaj yapmayı seviyor olabilirsin ama bu yıl doğal güzelliğin moda olduğunu sakın unutma. Hafif ten ürünleri kullanabilirsin. BB CC kremler, renk düzenleyiciler eminiz ki sana yetecek de artacaktır. Gözlerinin güzelliği için ise mutlaka kirpiklerini kıvır ve bolca maskara uygula.Rujum çıktı mı derdinden kurtulmak için ise renkli dudak mürekkeplerini deneyebilirsin. Böylece dudaklarının rengi doğal gibi duracak ve gün boyu ruj tazelemekten kurtulacaksın.

3-İpek gibi saçlar

Eğer yumuşacık pırıl pırıl kolay taranan saçlar hayal ediyorsan sana pratik ama oldukça etkili doğal bir maske önerelim. Avokado içinde bir çok faydalı yağ bulunduran mucizevi bir güzellik meyvesidir. Bu meyveyi hem yiyerek saçlarını, cildini güzelleştirebilirsin hem de maske yaparak saçlarına uygulayabilirsin. Mümkünse bir gece saçlarınla kalsın. Ezilmiş avokadoyu saçlarına uygulayıp uyuyabilirsin. Ertesi gün saçlarını yıka ve güzelce durula farkı hemen hissedeceksin saçlarına ek bir müdahalede bulunmadan saçların güzelce parlayacak kolay taranacak ve ipek gibi yumuşacık olacak.

4- Tüm gün mis gibi kokmak için

Kokuların insan zihni üzerindeki etkisini artık hepimiz biliyoruz. Öyle ki güzel koktuğumuzda enerjimiz bile daha yüksek olabiliyor. Peki ama günün koşuşturmacasından parfümün kalıcılığını nasıl arttırabiliriz? Eğer teninde parfümler çok kalıcı değilse bir de şu yolları dene;

İlk olarak kullandığım parfümün vücut kremini de edin bu parfümünün daha yoğun kokmasına yardımcı olacak. Diğer bir seçenek ise gün içinde en fazla terleyen bölgelerine yani el bileklerine, kulak arkasına hafifçe vazelin uygula, ardından parfümünü sık parfümünün çok daha kalıcı olduğunu gözlemleyeceksin.

5- Acil durum kitini yanında taşı

Gün içinde neye ihtiyacın olacağını tahmin bile edemezsin. Bunun için çanta boy bir parfüm, ufak bir paket ıslak mendil ve ufak bir diş fırçası ile macun taşıyabilirsin. Bu gün içinde ihtiyaç duyduğunda kendini çok daha iyi hissetmeni sağlayacak bir tüyo.