Yılbaşı gecesi tüm gözler üzerinizde olsun istiyorsanuz bu 5 kolay adımı takip ederek mükemmel gece makyajınızı yapabilirsiniz! Ayrıca yazımızda bu özel gece için bazı pratik ipuçları da paylaşıyor olacağız keyifli okumalar.

Şüphesiz ki yılbaşı makyajnın en önemli noktası bütün gece eğlenmelere, terlemelere, kahkahalara rağmen makyajın kalıcı olmasıdır. Yılbaşı makyajının olmazsa olmazlarından kırmızı ruj makyajın en iddialı ve gösterişli adımlarından biri. İlk olarak ten makyajı ile başlayıp tam makyajını yapmadan önce mutlaka cildinizi güzelce nemlendirin. Ardından bir baz uygulayın. Baz hem cildinizi makyaja hazırlayacak, kadife gibi gösterecek hem de bütün gün ten makyajınızın daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

Kırmızı ruj seçiminde ise size en yakışan tonu bulmak için cilt alt tonunuzu dikkat etmelisiniz. Eğer elinizdeki damarlar yeşil ise sıcak alt tonlu, mavi ise soğuk alt tonlu, her ikisi birden var ise nötr alt tonlusunuz demektir. Buna uygun ruj seçiminizi yaptıktan sonra kırmızı rujun uzun daha kalıcı olması için mutlaka bir dudak kalemi kullanmalısınız. Hatta dudak kalemini ruj gibi bütün dudağınıza uyguladıktan sonra üzerine kalıcı likit mat rujunuzu uygulayın. Böylece tüm gece kırmızı rujunuz kalıcı ve rengini korumuş olacak.

Bütün gece dışarıda olacağınızı varsayıyoruz. Bu özel gecede yanınıza minik ama kullanışlı bir çanta almak istiyorsunuz. Çantanın içinde mutlaka bulunması gereken birkaç ürününden bahsedelim. Minik bir parfüm olmazsa olmazlardan. Özellikle kulak arkanıza ve bilek içlerinizde sürdüğünüzde parfümlerin daha kalıcı olduğunu unutmayın. Yağ emici bir mendil veya yağ giderici bir pudra da yanınıza almanız gerekenlerden. Ayrıca ufak bir kulak çubuğu da alarak gece boyu eyelinerınızın ve göz kaleminizin akmasını da engelleyebilirsiniz. Böylece kolayca makyajınızın akan yerlerini düzeltebilirsiniz.