Yeni yıla nasıl girerseniz öyle gider derler. Yeni yıla göz kamaştıran, ihtişamlı ve baştan çıkarıcı bir makyaj ile girmeye ne dersiniz? 5 adımda pratik gece makyajının püf noktalarını sizler için derledik, keyifli okumalar..

1.Adım : Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Gerek özel gün makyajlarında gerek günlük makyajlarda makyaja pürüzsüz bir zemin hazırlamak oldukça önemli. Ten ürünlerinizin cildinizde kabuk kabuk durmaması için ilk olarak yüzünüzü mutlaka ölü derilerden arındırın. Bunun için cilt tipinize uygun bir peeling kullanabilirsiniz. Makyaja başlamadan en az 15 dakika önce cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Uygulayacağınız ten ürününün daha pürüzsüz ve doğal durduğunu göreceksiniz.

2.Adım : Ten Makyajı

Ten makyajınızın tüm gece dayanması için mutlaka pudra bitişli ürünleri tercih edin. Kullanacağınız fondoten ve benzeri ten ürünlerinin daha kalıcı olması için pudra ile sabitleyin. Bu tüm makyajınız için geçerli aslında, likit ürünleri toz formda ürünler ile sabitlerseniz tüm gün akmadan, bulaşmadan uygulandığı ilk hali gibi kalacaktır. Krem farlarınızın üzerinden aynı renklere sahip toz farlar ile geçerek bu yöntemi gözleriniz için de kullanabilirsiniz.

3.Adım : Yüz Şekillendirme

Yeni yıl partisi demek bol bol fotoğraf çekilmek ve mutlu gecenizi ölümsüzleştirmek demek. Fotoğraflarda yüz hatlarınızın daha keskin ve belirgin çıkması için yüzünüzü boyutlandırabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altına ten renginizden 1 ton daha koyu bir pudra sürüp, tam zıttı olan yüksek yerlere de daha açık renkler de ürünler kullanarak daha çıkık elmacık kemiklerine sahip olabilirsiniz.

4.Adım : Suya Dayanıklı Göz Makyajı

Waterproof yani ‘suya dayanıklı’ bir göz makyajı tüm gecenizi çok daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Suya dayanıklı eyeliner ve maskara kullanmak işinizi çok kolaylaştıracak. Maskaranız tüm gece akmayacak ve eyeliner’ınız tüm gece bozulmadan şeklini koruyacak. Siz de sürekli ayna ile gezmek zorunda kalmayacaksınız. Bingo!

5.Adım : Kalıcı Ruj Kullanın

Likit mat rujların ününü duymayan kalmadı herhalde. Hem kalıcılıkları hem de opak renkleri ile yılbaşı gecesine uygun şöyle mat bir kırmızı ruj tercih etmeniz harika olacaktır. Likit mat rujların tek handikapı dudağı birazcık kurutmaları. Bunun için uygulama öncesi bol bol dudak nemlendiricisi sürmeyi ihmal etmeyin.

İYİ YILLAR!