Kuaförden çıkmışcasına tırnaklarınızda bir manikürcü dokunmuş gibi profesyonel bir şekilde manikürününüzü evde nasıl yapabilirsiniz? Bu adımları izleyerek siz de ev konforunda masrafsız salon manikürünüzü kendiniz yapın!

1. Adım tırnakları maniküre hazırla!

Tırnaklarınızın kolay şekil alabilmesi için ve tırnak etlerinizi yumuşaması için işe ilk olarak ılık bir su hazırlayarak başlayın. Manikürcülerin en büyük hilelerinden biri de bu suyun içine tırnak etlerini yumuşatacak kremler ve yağlarda damlatmalarıdır. Siz de evinizde bulunan el kreminizi ve tırnağı besleyen badem yağı zeytinyağı gibi besleyici yağları suyun içinde damlatabilirsiniz. Ellerinizi en az 5 dakika boyunca bu suyun içinde tutmayı unutmayın.

2. adım tırnak etlerinden kurtul!

Yumuşayan tırnak diplerindeki etleri bir portakal çubuğu yardımı ile geriye doğru itebilirsin. Eğer tırnak etlerini kesmeyi alışkanlık haline getirmişsen fazla derinden almamaya çalış. Aksi halde tırnak etlerinin kanayarak hem şişer hem kötü görüntüye sebep olur hem de mikrop kapmasına neden olursun.

3.adım Tırnak yüzeyini parlat

Tırnak yüzeyi için özel olarak üretilmiş tırnağı zedelemeyen fakat tırnağın yüzeyindeki ölü tabakayı alarak daha parlak hale gelmesini sağlayan törpülerden edinebilirsin. Bu törpü ile tırnak yüzeyini güzelce törpüle,ardından tekrar ılık suyun içine batır.

4. adım tırnakları koru

Tırnaklarına oje uygulamadan önce mutlaka tırnaklarını korumak için şeffaf cilalar uygula veya kalsiyum içeren bakım ojelerinden de faydalanabilirsin. Bu ojenin vereceği zararlı etkileri minimuma indirecek ve tırnağını koruyacak.

5. Son adım ojeni ve üst katını uygula

Beğendiğin bir ojeyi uyguladıktan sonra mutlaka üst katını yani bitiş cilasını da uygulamayı unutma. Bu hem ojenin daha dayanıklı olmasını sağlayacak hem de daha parlak profesyonel bir manikürcü den çıkmışsın gibi görünecek.