5 Farklı Maskara Hilesi

Makyajda maskara kullanmak olmazsa olmaz adımlarınızdan biri ise o halde bu hileleri mutlaka öğrenmelisiniz! Gerçek şu ki maskara bir makyajın en büyük tamamlayıcısı. Yorgun görünümü bir anda alan, göz makyajınızı harika gösteren ve sizi bir anda canlandıracak kadar güçlü olan bu malzemeyi yeteri kadar aktif kullanamıyorsanız o halde yazımızın devamı mutlaka okumalısınız, bu hile’ler ile daha gösterişli kirpiklere kavuşabilirsiniz, işte bilmeniz gereken 5 farklı maskara hilesi!

Kurumuş Maskaralar

Kurumuş maskaralarınızı bitti diye hemen çöpe atmıyorsunuz değil mi? Bu hile ile artık maskaralarınızı daha uzun süre kullanacaksınız! Çünkü birçok maskara kullanım sırasında içine hava pompalandığından dolayı erken kuruyabiliyor. Erken kuruyan maskaraların yapısı değişiyor ve zamanla kirpikleri birbirine yapıştırıyorlar.. Bunun önüne geçmek için maskaranın içine birkaç damla göz damlası damlatabilirsiniz. Göz damlası ile birlikte kıvamı katılaşan maskaraları eski kıvamına kavuşacak ve maskaranızı birkaç ay daha kullanma şansına sahip olacaksınız.

Maskaralarrınızın Yapısını Koruyun

Yapısı değişen veya bozulan, ayrıca katılaşan maskaralarınızın içerisine göz damlası damlatmak yerine bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Bir bardağa sıcak su koyarak içerisinde maskaralarınızı dik olacak şekilde ağzı kapalı doldurun. Sıcak suyun etkisiyle maskaraların içindeki formül yeniden eriyecek ve eski formuna kavuşacaktır. 

Maskara Fırçalarınızı Atmayın

Maskara fırçalarını temizleyerek tekrar tekrar kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Favori maskaranızın fırçasını kirpiklerinizi  ayırmak ve daha düzgün göstermek için kullanabilirsiniz. Ayrıca kaş ve kirpik bakımında da bu fırçayı tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Bu hile çok işinize yarayacak!

En Etkili Kirpik Kıvırma Yöntemi

Kirpiklerinizin kıvrık olması daha uzun görünmesine ve maskaraların  performansını daha iyi göstermesine yardımcı olur. Bu yüzden bu hileyi de yazımıza eklemek istedik. Eğer bir türlü kirpiklerinizi kıvıramıyorsanız ve yeterince kıvrık olmadığını düşünüyorsanız o halde kirpik kıvırıcınızı kurutma makinası yardımı ile biraz ısıtarak kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Kirpiklerinize fön etkisi yaratacak ve tüm boyu daha kıvrık görünmesine yardımcı olacaktır. Bu hile ile kirpiklerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz.

Bulaşan Maskaranızı Kolayca Temizleyin!

Makyaj yaparken en sıkıntılı adımlardan birisi şüphesiz maskara kalıntılarını göz makyajını bozmadan temizlemeye çalışmaktır.. Bunun için yeni bulaşan maskara kalıntılarını hemen temizlemek yerine kurmaları için şans vermeyi bekleyin. Kurduktan sonra çok daha kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz. Bir kulak çöpü yardımıyla kalan maskara kalıntılarını kolaylıkla çıkarabilirsiniz.