Her kadın için gelin makyajı en önemli aşamalardan biridir. O çok önemli günde hem gelinliği hem makyajı ile tüm dikkatleri üzerine çekmek isterler. Esmer bir gelinseniz çok şanslısınız. Çünkü esmer bayanlar sarışın bayanlara göre daha çok makyajı kaldırabilir. 7 adımda esmer gelin makyajı nasıl yapılır?

1.Adım: Gelinler için en önemli detay masum ifadeleridir. Makyajda bu masumiyeti asla kaybetmemelidirler. Bu nedenle abartılı makyaj yerine sade bir makyaj tercih etmelisiniz.

2. Adım: Esmer bayanlar fondöten seçimlerini çok iyi yapmalıdırlar. Cilt tonunuzda fondöten seçerseniz bu yüzünüzdeki aydınlık görüntüyü yok edebilir. Bu nedenle cilt tonunuzda olan fondöteni sürdükten sonra iki ton açık renk fondöteni aydınlatılıcak bölgelere sürmelisiniz. Fondöteni kulan ve boyun bölgenizede sürmeyi sakın unutmayın.

3.Adım: Esmer yada sarışın olun farketmez pudra kullanmanız gerekmektedir. Pudra mat ve doğal bir görünüm kazanmanızı aynı zamanda makyajınızı sabitlemenize yardımcı olur. Bir fırça yardımı ile pudrayı cildinize eşit dağıtmanız gerekmektedir.

4.Adım: Cildinize uygun doğru rengi bulmalısınız. Esmer gelinlerin uzak durması gereken bazı renkler vardır. Açık mavi, açık pembe gibi bebeksi renkler esmerlere yakışmaz o nedenle bu renklerden uzak durmalısınız. Toprak, kremit gold ve bronz tonlar size en uygun renklerdir.

 

5.Adım: Esmer gelinlere gölgeli veya dumanlı göz makyajı uygun tonlarda allık ve ruj ile birleştiğinde oldukça güzel bir görüntü elde edersiniz. Eğer göz makyajınızı yoğun yapıyorsanız ruj ve allıklarını sade tutmalısınız. Eğer rujunuzuda abartırsanız çok çirkin bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

6.Adım: Esmer bayanların kesinlikle tercih etmesi gereken allık rengi şeftali tonlarıdır. Allık sayesinde genç ve canlı görünürsünüz.

7.Adım: Son olarak ruj seçimi. Rujunuzu göz makyajınıza ve allığınıza uygun olarak seçmelisiniz. Aşırıya kaçmamalısınız. Esmer bayanlara her renk yakışmaktadır sadece doğru tonu bulmalısınız.