Abiye Elbiselerle Kullanabileceğiniz Farklı Saç Modeli Önerileri

Gece özel davetlere giderken, düğüne, kınaya, nişana hatta mezuniyete giderken saç modelinizi de evde kendiniz yapmak istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. İşte abiye kıyafetlerle kullanabileceğiniz birbirinden farklı ve şık saç modelleri, keyifli okumalar..

İlk saç modelimiz en kolay saç modellerinden biri ıslak saç görünümü!

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en popüler saç trendlerinden bir de saçları hafif bir şekilde geriye tarayarak ıslak bir şekilde kullanmak. Elbette saçlarınız ıslak olmayacak. Sadece ıslak görünümlü saçlar yaratacaksınız. Islak görünümlü saç yaratmak için son dönemlerde birbirinden farklı saç ürünleri çıktı. Bunlar jöle gibi değil fakat saçlarınızı ıslak gibi gösterecek çeşitli saç balmları. Bu saç balmları ile saçlarınızı hafif bir şekilde geriye doğru taradığınız da hem sabit kalıyor hem de jöle gibi sertlik oluşturmadan saçlarınıza ıslak bir görünüm veriyor. Bu tarz balmlardan elinizde yok ise saç köpüklerini daha yoğun bir şekilde uygulayarak bu görünümü elde edebilirsiniz. Saçlarınızı ince dişli bir tarak ile hafif bir şekilde geriye taradıktan sonra saç modeliniz hazır. Bu saç modeli ile eyeliner görünümü ve kırmızı rujun harika şekilde yakıştığını da ekleyelim.

Saç tarakları ile saç modeli yapmak da bir o kadar trend!

Eğer uzun, gür saçlarınız var ise ve saçlarınızı toplamak istemiyorsanız bu saç modeli tam sizlik. Yapmanız gereken 30-35 milimetrelere sahip bir maşa. Bu maşa yardımı ile saçlarınızı iki veya üç tutam halinde kalın bir şekilde maşalayın. Saç spreyi ile sabitleyin. Daha sonra iri dişli bir tarak ile dalgaları bozmadan hafif bir şekilde tarayın. Ardından saçlarınızı tekrar spreyleyin. Saçlarınıza bolca saç spreyi sıkmanız saçlarınızın bütün ve kabarık olmayan bir görüntü oluşturması açısından önemli. Saçlarınızı tek tarafa doğru topladığınız da diğer tarafa saç tokasını tutturun. Böylece saçlarınız adeta bir peri kızı masalından fırlamış gibi pürüzsüz ve saç tokası ile birlikte modern bir görünüme kavuşacak.

Eğer saçlarınızı ensede topuz yapmak istiyorsanız o halde size pratik bir model önerelim. Ensede topuz saç modelini yaparken saçlarınızın ekstra krepeli ve kabarık bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız deniz tuzu spreyi veya kuru şampuan ile saçlarınıza hafif bir doku kazandırın. Bu saçlarınızın tutuşunu arttıracaktır. Ense de topladığınız saçlarınızı firkete yardımı ile iyice tutturun. Büyük halka küpeler ve boyun dekolteli kıyafetler ile harika şekilde uyum sağlayan bu saç modeli herkese yakışacaktır. Ayrıca bu saç modeli ile de koyu renk rujların, boş gözlerin ve aydınlatıcı görünümünün çok yakıştığını ekleyelim. İşte birbirinden farklı üç saç modeli, gece dışarı çıkarken yapmanız için fikir yaratacak. Sizde abiyeleriniz ile kullanmak için farklı saç modellerini arıyorsanız bu modellerden bir veya birkaçını mutlaka denemelisiniz. Eminiz aralarında favoriniz olacak ve pratikliği ile sizi kuaför derdinden kurtaracak bir model bulacaksınız.