Açık Mutfak Rafları Nasıl Dekore Edilir?

 

Günümüzde çeşitli kapların, bardakların ve dekoratif objelerin dolapların arkasına saklandığı, kapakların üzerine kapatıldığı demode dolaplar artık geride kaldı. Artık açık raflar çok popüler. Özellikle mutfaklarda kullanılan açık raflar mutfağınızı nordic, retro ve vintage bir hava katıyor. Peki ama mutfakta bulunan açık raflar nasıl dekore edilebilir? Sizlerin ufkunu genişletmek adına en güzel açık raf kombinlerini görsellerimiz ile destekledik ve sizlere fikir vermek istedik, keyifli okumalar.

Açık mutfak rafları, rengarenk tabak çanaklar, çini işlemesi kaseler ve en önemlisi farklı çaydanlık modelleri ile dekore edildiğinde ortaya hem eğlenceli hem de gösterişli kombinler çıkabiliyor. Açık rafları dekore ederken yemek kitaplarınızı üst üste koyabilir, üzerine birkaç obje veya mum ekleyebilir, yanına farklı çaydanlık modellerini ekledikten sonra en sevdiğiniz fincan takımını koyabilirsiniz. Rengarenk kaseler, çini işlemeli tabak çanaklar ve çok özenli çay fincanları da açık raflarda yerini alıyor. Açık raflarınızı süslemek için yeşil yapraklı bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Özellikle aşağı doğru sarkan sarmaşık tarzı bitkiler açık raflara çok yakışıyor ve retro bir hava yaratıyor. Eğer bitki yetiştiremiyorum, evimde bitki olmuyor diyenlerdenseniz bu tarz çiçeklerin birebir aynısını yansıtan plastik modellerde oluyor. Bu plastik modeller hem sulamaya ihtiyaç duymuyor hem de gölgede bile solmuyor, harika değil mi?

Sizde açık raflarınızı dekore etmek için mutlaka yapay bitkilerden faydalanmalısınız!

Mutfağınızın atmosferinin bir anda değiştiğini fark edeceksiniz. Kim demiş mutfak raflarında kitaplar yer almaz diye. En sevdiğiniz kitap koleksiyonunuzu mutfak raflarınıza taşımaya ne dersiniz? Yanına koyacağınız dekoratif objeler, mumlar, şamdanlar ile aynı zamanda en sevdiğiniz kitapların bir arada olması mutfağınızı bir anda farklı bir ambiyansa sokacaktır.

Açık mutfak raflarında ayrıca dümdüz beyaz kaseler yemek takımları da harika şekilde uyum sağlıyor. Üst üste konulmuş minimal desenlere sahip veya bembeyaz yemek takımlarınızı renklendirmek adına arasına minik rengarenk objeler ekleyebilirsiniz. Renkli kurdeleler ile donatılmış yapay çiçekler, kitaplarınız, yemek kitaplarınız ve retro fincan takımlarınız ile mutfaklarınızdaki açık rafları değerlendirebilir ve rengarenk bir görünüm yakalayarak mutfağınıza yepyeni bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Ayrıca bu tarz raflara minik çerçevelerin içine bitki resimleri koyabilir veya en sevdiğiniz sanatçılara ait minik sözleri çerçeveleyip asabilirsiniz. Açık mutfak raflarına en çok yakışan objelerden biri de retro radyo modelleridir. Bu tarz radyoları hem mutfağınızda dinlemek hem de biraz daha etnik bir hava yakalamak adına açık raflarınıza dizebilirsiniz. Gördüğünüz gibi kapalı dolaplardansa açık rafları dekore etme fikri oldukça işlevsel. 2019 yılında açık mutfak raflarını sık sık göreceğiz. Hatta açık mutfak rafları banyolara, lavabolara da taşmış olacak. Bizden söylemesi.