Tıraş Kreminiz Bittiyse

Acilen tıraş olmanız gerekiyor ve siz son dakikada tıraş kreminizin bittiğini farkettiniz..Hiç telaşa kapılmayın, saçlarınız için kullandığınız saç kremini tıraş kremi gibi kullanabilirsiniz. Saç kremleri cildiniz ile tıraş bıçağınız arasında koruyucu bir bariyer görevi görerek cildinizin tahriş olmasına engel olacak. Ayrıca kayganlığı sayesinde çok daha yakın bir tıraş deneyimi sunan saç kremleri tıraş sonrası oluşan gerginliği de giderir. Yumuşak, nemli ve pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursunuz!

Vücut Peelingi Almayı Unuttuysanız

Özel bir geceye davetlisiniz ve teninizin yumuşacık olması için peeling yapmaya karar verdiniz.. Ama alışverişinizde vücut peelingi almayı unutmuşsunuz! Endişelenmeyin evdeki 2 malzeme ile kolayca vücut peelinginizi yapabilirsiniz. Üstelik saniyeler içinde! İhtiyacınız olan sadece zeytinyağı ve toz şeker! Piyasada satılan birçok vücut peelingine göre çok daha etkili olan bu peelingin içeriği de tertemiz üstelik. Zeytinyağı ve şekeri karıştırıp ayaklarınıza, bacaklarınıza ve kollarınıza uygulayın. Duştan sonra cildiniz yumuşacık ve pırıl pırıl olacak. Ekstra vücut kremi kullanmak zorunda kalmayacağınız için zamandan da tasarruf edeceksiniz, Bingo!

Dişleriniz Sarardıysa

Diş macununuzun beyazlatma etkisinden memnun değilseniz ve anında dişlerinizin 1-2 ton beyazlamasını istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey ‘karbonat’. Diş fırçanıza bir miktar karbonat dökerek dişlerinizi fırçalayın. Yaklaşık 2 dakika sonra bol su ile ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Bu pratik diş beyazlatma yöntemini haftada 2-3 kere yaparak zamanla çok daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.