Adım Adım Bahar Temizliği

Vücudunuzun, doğanın, bitkilerin yenilenmesiyle birlikte bahar aylarına adım atarız.. Evimizin yenilenmesi enerjimizin düşmemesi ve bahara uyum sağlamak açısından oldukça önemlidir. Bir evi yenilemenin ilk kuralı elbette dipten uca evi temizlemektir. Bu evinize hem yeni bir soluk getirir hem de içinize huzur verecek işlerinizi yoluna koymanızda daha da yardımcı olur. Temiz bir evde yaşamak, enerjinizin düşmemesi ve bahara hazırlık açısından oldukça önemlidir. İşte kolay pratik bir şekilde ev temizliğini yapabilmeniz için adım adım Bahar temizliği;

Bahar temizliği denince akla değişen dekor, mis gibi kokan bir ev geliyor. Elbette bunun ilk yolu nevresimleri değiştirmek ile başlamak. İçinizi açacak, rengarenk, tertemiz yıkanmış nevresimlerinizi yataklarınıza geçirerek başlayın. İlk olarak yataklarınızı yapın daha sonra evdeki halıları süpürebilir yollukları çırpabilir, yastık ve yorga larınızı havalandırabilirsiniz. Önemli olan parkelerinizi dipten uca temizleyerek parke parlatıcı ile baştan sona silmeniz. Bu hem parkelerin yazlık bakımını yapmanızı sağlayacak hem de kış boyu evde biriken toz ve kiri derinlemesine temizleyicek.

Sıra geldi camlara! Artık perdelerinizi kapatmanın mevsimi geçti. Perdelerinizi sonuna kadar açmak için camlarınızın pırıl pırıl tertemiz olması gerekir. Bunu sağlamak için camları sildikten sonra mutlaka cam parlatıcı ile üstünden bir kez daha geçin. Böylece camlarınızın temizliği uzun süre daha devam edecektir.

Sıra geldi toz almaya. Toz almak için mutlaka tüm raflardaki eşyaları yere indirin. Hem eşyaların, hem de rafların, mobilyalarınızın tozunu alırken bu şekilde derinlemesine bir temizlik yapmış olursunuz ve eviniz tozdan arınır. İşte eviniz bahara hazır! Dilerseniz hoş bir meyve çiçek kokusu ile evinizin kokusunu değiştirebilir daha fresh ve bahara hazır hale getirebilirsiniz.