Adım Adım Canlı Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Bahar denince aklımıza daha dinç, dinamik ve taze bir görüntü geliyor. Kış aylarının rehavetinden ve koyu renkli makyajlardan sıkıldıysanız yazımız size ilham verecek! Adım adım anlattığımız makyaj eminiz bahar aylarında çok işinize yarayacak. Keyifli okumalar..

Ten Makyajı

Bahar ve yaz aylarında hafif ten makyajlarından hoşlanıyorsanız bu öneri tam sizlik! İhtiyacınız olan şey likit formda bir aydınlatıcı veya yüz yağı ve BB, CC krem.. Cilt rengini eşitlemek istiyorsanız CC krem, hafif kapatıcılık ve parlak bir görünüm istiyorsanız BB kremden faydalanabilirsiniz. Favori cilt yağınız ile BB, CC kreminizi ve likit formdaki aydınlatıcınızı elinizin üzerinde karıştırıp ardından parmaklarınızla tıpkı krem oluyormuş gibi cildinize uygulayın. Hafif kapatıcılıkta, ıslak, parlak nemli ve en önemlisi sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız! Üstelik ten makyajınızda hiçbir ürün yokmuş gibi görünecek! Bingo!

Allık ve Bronzer

Yaz ayları geldiğinde hafif kırmızı yanak görnümünde hiçbir sakınca yok elbette fakat bronzer kullanacaksanız allık ve bronzer bir arada kullanmamanızı öneriyoruz.. Elmacık kemiklerinizin üzerine pembe tonlarda bir allık uygulayabilirsiniz. Allık kullanmayı kendinize yakıştıramıyorsanız bronzer yani yüzünüzün hatlarına daha da ön plana çıkartan toz formda ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünleri geniş bir alana iyice yaydığınızda allık işlevi de görecektir.

Göz Makyajı

Göz makyajını ne renk kullanmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Çünkü zaten ten makyajı ile uyumlu olduğundan dolayı rahatlıkla canlı tonları bile kullanabilirsiniz. Ten makyajınız sade olduğundan renkli göz makyajları ile tamamladığınızda hiç de abartı bir görünüme neden olmayacaktır. Fakat eğer bu doğal tarza görünümü devam ettirmek doğallığınızı vurgulamak istiyorsanız o halde sadece bir maskara bile yetecektir. Kaşlarınızı şeffaf kaş maskarası ile taradıktan sonra kirpiklerinizi kıvırın ve bolca rimel uygulayın. İşte bu kadar! Göz makyajınız tamam!

Dudaklar

Dudaklarda da sadelikten yanaysanız bahar aylarında sadece bir dudak nemlendiricisi kullanabilirsiniz. Böylece dudaklarınız ıslak ve parlak görünecektir. Hem de nemli olduğundan dolayı oldukça dolgun ve pürüzsüz görünecektir. Tam bahara uygun bir görünüm!