Yaz aylarına girerken artık cildimize uyguladığımız her ürün ağırlık yapmaya, bıkkınlık oluşturmaya başlar.. Sıcak havanın da etkisiyle cildimiz makyajı kusabilir, hatta sivilce bile çıkartabilir..Öyleyse adım adım makyajsızlığa alışmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise gelin bunu nasıl yapacağımızı konuşalım

Cilt Bakımı

Günlük cilt bakım rutinlerini atlamadan düzenli şekilde yaparsanız kendinizi, cildinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Sabah ve akşam mutlaka cildinizi temizleyin. Güneş koruyucu kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Göz çevrenize özel kremleri özellikle gece uygulayın ki tüm gece göz çevreniz nemlenip aydınlansın.Haftada 1 maske veya arındırıcı peeling yapabilir, siyah nokta bantlarını da kullanabilirsiniz. Yastık yüzlerinin bakteri üretmemesi için haftada 2 kere değiştirilmesi gerektiğini de unutmayın.

Belirgin Kaş ve Kirpikler

Şu bir gerçek ki makyajsızken bile sağlıklı, bakımlı gözükmenin en önemli yolu güzel kaş ve kirpiklere sahip olmaktan geçiyor. Kaş ve kirpikleriniz güçsüz ise her gece hint yağı, tatlı badem yağı ile bakım yapmayı ihmal etmeyin. 1, 2 ay içinde olumlu değişimi fark edeceksiniz. Özellikle kaşlar yüzün çerçevesi olduğundan görünüşünüzü çok etkiler. Kirpiklerinizi makyaj yapmasanız bile kirpik kıvırıcısı ile kıvırarak daha canlı gözükebilirsiniz.

Güzel Bir Gülümseme

Evet gülümsemenin en güzel makyaj olduğu klişesini çoğu kez duymuşsunuzdur. Ama bu bir gerçek, sağlıklı ve bakımlı dişler, sağlıklı bir ağız ile çok güzel görüneceğinizi unutmayın. Ağız ve diş bakımınız için doğal ürünler kullanmaktan yanaysanız karbonatı ağız bakımınızda kullanabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kez karbonat ile gargara yaparak, dişlerinizi fırçalayarak daha sağlıklı bir ağız faunasına sahip olabilirsiniz.