Biz kadınların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz şu kıl tüy meseleleri.. Günümüzde birçok epilasyon seçeneği bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de ağda. Eğer hala ağda yapıyorsanız ağda sonrası oluşan izleri, acıyı ve hassasiyeti de biliyorsunuzdur. Ağda yapmanın en büyük dezavantajı kılları kökünden aldığı için acı vermesi ve hassas ciltlerde tahrişe, kızarıklar yol açmasıdır. Hatta bu durum daha da ileri giderek deride dökülmeleri ve morarmalara bile neden olabilir. Biliyoruz ki ağdanın en büyük avantajı da uzun süre kılların çıkmıyor oluşu. Ağda yapmaya devam edelim ama ağda sonrası bakımı da ihmal etmeyelim. İşte göz ardı etmemeniz gereken ağda sonrası bakım önerileri;

Ağda sonrası kıl kökleri tamamen açık olduğundan cilt bunu tahribat olarak algılar ve kendini onarmak için çabalar. Bu sırada ciltte kızarıklıklar pütürler ve hafif şişkinlikler olabilir. Bunun önüne geçmek için eczanelerde satılan Bepanten tarzı kremlerden kullanabilirsiniz. Hatta dilerseniz bebekler için özel üretilen pişik kremlerinden de kullanabilirsiniz. Bu cildinizin morarmasına da engel olacaktır.

Eğer sir ağda yaptıysanız kalıntıları mutlaka bebek yağı veya yağ emdirilmiş özel mendiller ile temizlemeye özen gösterin. Tırnaklarınızda ya da sert cisimlerle geriye kalan ağda kalıntılarını çıkarmaya çalışmak cildinizde büyük tahribatlara yol açacaktır. Hali hazırda zaten hassas olan cildinize daha da fazla zarar vereceksiniz. Sir ağdalar yağda çözünen özel formülle üretilmişlerdir. Bu yüzden sir ağdaların yanında genelde ağda temizleme mendilleri de satılmaktadır. Bu mendiller elinizde yoksa zeytinyağı hatta bebek yağı ile de sir ağda kalıntılarını kolayca çıkartabilirsiniz. Hem de cildiniz beslenmiş ve yatışmış olur.