”Nerede o eski sohbetler” demek yerine o günleri geri getirmeye ne dersiniz? İnsanların daha iç içe olduğu ailelerin daha sıkı fıkı olduğu, fikir alışverişi yaptğı ve sohbetlerin tadına doyum olmayan o eski günleri geri getirmek belki de mümkün nasıl mı? Önerilerimize kulak verin..

Dijital Detoks

Sosyal bağlarımızın gelişmemesinin ve zamanda aile bağlarımızın kopmasının en büyük nedenlerinden biri de şüphesiz ki teknolojinin geldiği son nokta.. Hepimizin elinde telefonlar, tabletler ve teknolojik aletler bulunuyor. Bu aletlerin içinde bir sürü arkadaşımızla sohbet edebiliyor ve onlarla bağ kurabiliyoruz. Fakat bunu yaparken aile bağlarımızı aksatabiliyoruz.. Aileniz için belirli saatler belirleyin, bu saatlerde dijital detoks yapın herkes elindeki teknolojik aleti bıraksın ve siz sohbetin keyfine varın. Nasıl fikir?

Yemeklerin Önemi

Ailenin en önemli saati şüphesiz ki işten geldikten sonra yenilen akşam yemeğidir. Çocuklar okuldan gelir, aile bireyleri işten gelir ve herkes masada bir arada olur. Bu yemeği birlikte yemek çok önemlidir. Herkes tek başına yemek yememeli, ortak bir yemek saati belirlenmeli ve herkes masada mevcut bulunmalı. Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde yemek yeme rutininiz aslında bir aile bağı rutinine dönecektir.

Özel Günler Belirleyin

Sadece çekirdek aileniz için değil yakın çevreniz içinde özel günler belirleyin. Bu günlerde aileyi bir araya toplayarak ufak bir çay saati yapabilirsiniz. Böylece çocuklarınıza sosyal bağların ne kadar önemli olduğunu anlatabilir ve daha sağlıklı iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için yakın çevrenizde birlikte edeceğiniz sohbetler, bir arada bulunmanız ve keyifli vakit geçirmeniz örnek bir durum teşkil edecektir.