Ajanda Kullanımının Püf Noktaları

Zihninizde bir kalabalık oluşturmak istemiyorsanız, gitmeniz gereken yerleri asla unutmak istemiyorsanız, özel günleri daima hatırlamak istiyorsanız ajanda kullanımının püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Daha düzenli bir hayat, daha başarılı bir iş hayatı ve daha ferah bir zihin için ajanda kullanımının püf noktaları yazımızda, keyifli okumalar.

Özel Günleri Not Edin

Asla unutmamamız gereken özel günleri neden aklımızda taşıyasınız ki. Ayrıca ajanda, yazarak çalışabileceğiniz bir ortam olduğundan dolayı unutmanıza asla izin vermeden tüm özel günleri size hatırlatacaktır. Yapmanız gereken sadece sabahın erken saatlerinde takviminizi kontrol etmek. Ajandanın takvimine işaretleyeceğiz özel günler hem doğum günleri, yıl dönümleri gibi sevdikleriniz için önemli olan günleri unutmanızı engelleyecek, hem de işiniz için harika bir fırsat yaratacaktır. Gitmeniz gereken yerleri, bulunmanız gereken toplantıları ve mutlaka katılmanız gereken eventleri takvimin üzerine fosforlu kalem ile işaretleyerek belirleyebilirsiniz. Böylece tüm ayınızı planlamış önünüzdeki etkinliklere kusursuz bir şekilde katılmış olacaksınız.

Önemli Olaylar

Sizin için önemli olayları da ajandanıza not edebilirsiniz. Örneğin o gün katılacağınız bir davette mutlaka not etmeniz gereken sizin için önemli olan bilgileri aklınızda tutmak yerine ajandanıza not edebilirsiniz. Özet bilgiler dahilinde aldığınız notlar birkaç gün sonra aklınızdan silinse de ajandanız da kalacaktır. Bunun için en önemli yöntem özet olarak kısa cümleler ile not etmeyi bilmeniz. Üniversite yıllarında hızlı not alan biriyseniz ajanda kullanımında ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Katıldığınız toplantılarda veya derslerde olayları özet ve en önemli cümleler ile not etmek size olayı hatırlatacak ve çok daha iyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Kişisel Bilgiler

Özellikle kadınların regl dönemlerini işaretlemeleri katılacakları toplantılar, bulunacakları davetlerde orada olmaları açısından çok önemlidir. Eğer siz de tüm ayınızı, hatta önümüzdeki iki üç ayı planlamak istiyorsanız özel günlerinizi mutlaka not etmelisiniz. Hangi gün regl olacağınızı, hangi gün ağrınızın olacağını veya hangi gün aktif olarak o güne katılamayacağınızı önceden belirlemek sonradan oluşacak şaşkınlıklara neden olmadan anınızı planlamanıza yardımcı olacaktır. Elbette özel günleri planlarken sadece regl ile sınırlı kalmıyoruz. Belki yurt dışına çıkacaksınız belki de o gün sevdikleriniz size ziyarete gelecek kim bilir. Sizin için önemli olan anları not etmek kişisel bilgilerinizden faydalanarak iş ortamına çok daha hassas davranmanıza yardımcı olacaktır. Böylece gereksiz yere insanlara söz vermemiş ve gereksiz yere stres yaşamamış olacaksınız.