Altın maskeler neden kullanılır? Nasıl kullanılır? ve Cilde faydaları nelerdir? Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Keyifli okumalar..

Altın yüzyıllardan beri ünlü güzellik kraliçelerinin cildine uyguladığı doğal mineralli içeriklerden biri olmuştur. Özellikle Kleopatra’nın cildine altın maskesi yaptığı biliniyor. Altın ciltteki kırışıklık, akne oluşumu, leke sorunları ve sivilce gibi birçok cilt problemini gideren ve zengin minerallerden oluşan bir içeriktir. Altın maske birçok güzellik salonunda uygulandığı gibi evinizin konforunda uygulamanız içinde güzellik marketlerinde satılıyor. Elbette doğal altın içeren maskeler fiyat olarak çok daha yüksek.. Bu yüzden sahte altın maskelerini fiyatından kolaylıkla anlayabilirsiniz. Macun kıvamında olan altın maskeleri uygulamak zor geliyorsa daha kolay uygulamak için kağıt maske veya jel maske formunda satılan maskeleri tercih edebilirsiniz.

Altın maske cilt üzerindeki kırışıklıkların görünümünü hafifletir, cildi aydınlatır, sivilce lekelerini giderir. Özellikle güneş lekelerinin renginin açılmasına yardımcı olur. Cilt rengini açarak bebek gibi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Altın maske kullanmadan önce cildinizin mutlaka temiz olmasına ve gözeneklerin açık halde bulunmasına özen gösterin. Altın maskeyi duştan çıktıktan hemen sonra uygularsanız gözeneklerin için işleyecek ve performansını çok daha hızlı gösterecektir.

Altın tozunun iltihabı tedavi ettiği ve cildin iyileşmesini hızlandırdığı da bilinmektedir. Tıpkı hyalüronik asit gibi altınlı maskelerde cildin elastikiyetini ve gençliğini kazanmasına yardımcı olur. Altın maskesini uyguladıktan sonra etkisinin devam etmesi için cildinizi gül suyu gibi doğal bir su ile tonikleyerek bir sonraki adım olan nemlendirmeye geçebilirsiniz.