Çevrenizdeki insanlar size sürekli antisosyal olduğunuzu söyleyip duruyorlar. Oysa siz evi seviyorsunuz, sessizliği huzurlu ve daha az insana ihtiyaç duyacağınız bir yaşamı.. Ama hiç düşündünüz mü belki de bu sevdiğiniz şeyler sizi hayattan, eğlenceden ve dostluklardan alıkoyuyor.. Ne kadar antisosyalsiniz hiç düşündünüz mü? Yazımızda kendini fazlaca antisosyal hisseden ve artık bu gidişata dur demek isteyenleri cesarete geçirecek minik detaylar var keyifli okumalar;

Yarın Değil, ”O” Gün Bugün!

Gitmek istediğiniz bir yere gitmeyi ertelemekten tam da şu anda vazgeçmelisiniz. Bir arkadaşınızla aylardır buluşmak istiyorsunuz ve sürekli bunu da erteliyorsunuz.. Hemen şimdi arkadaşınızı arayıp hiç istemesenizde buluşmaya davet etmelisiniz, yarın yok birkaç saat sonra da yok. Tam şu an, evet tam da şu an yapmanız gereken şeyi yapın ve dışarı adım atın, emin olun pişman olmayacaksınız. Ertelediğiniz şeyler kafanızda büyüyerek farkında olmadan fobiniz haline dönüşüyor olabilir. Arkadaşınızla buluşmayı aylarca ertelemek yerine onunla buluşup neler hissedeceğinize bakın, eğer hoşlanmazsınız bir daha buluşmazsınız. Aylardır gitmek istediğiniz bir yere gitmeyi ertelemek yerine nasıl hissedeceğiniz öğrenmek için bugün gitmek en iyisi, yani harekete geçin!

İstemsiz Planlar

Bu söyleyeceğimiz ilk başta kulağa saçma gibi gelebilir ama hiç istemediğiniz planlar yapın ve bunları uygulayın. Bay Evet diye bir film vardı izlemiş miydiniz? İşte o filmden ilham alarak size bunu söylüyoruz. İstemediğiniz planlara, gitmek istemediğiniz yerlere katılmayı deneyin, zamanla bu durum hoşunuza gidecek ve antisosyal olmaktan kurtulacaksınız. Bunun nasıl olduğunun siz bile farkına varmayacaksınız, bir anda çevresi geniş, arkadaşlarıyla arası iyi ve sosyal bir birey olacaksınız. Bingo! Amacımıza ulaştık!