Aromaterapi İçin Kullanabileceğiniz Uçucu Yağlar

 

Son zamanlarda ev kokularına olan ilginin artması ile birlikte temiz ve doğal içerikli uçucu yağ seçenekleri de bir bir piyasaya çıkmaya başladı. Günümüzde oldukça popüler olan aromaterapide uçucu yağlar ile sağlanabilmektedir. Aromaterapi kısaca kişinin kendini daha huzurlu, mutlu, sağlıklı hissedebilmesi için kokuların gücünden ilham alması anlamına gelmektedir. Eğer siz de evinizin ortamını, havasını değiştirmek aromaterapik bir deneyim yaşamak istiyorsanız o halde mis gibi uçucu yağların kokularıyla kendinize bambaşka bir zaman tanıyın. İşte aromaterapik bir deneyim için kullanabileceğiniz birbirinden farklı yağ önerileri, keyifli okumalar.

Anksiyete, uykusuzluk ve stres için lavanta yağı

Mis gib kokusu ile lavanta yağını sevmeyen yoktur. Lavanta yağı %100 saf ve doğal olduğunda aromaterapi için kullanılabilir. Buhurdanlığa, ılık veya sıcak suyun içerisine üç dört damla %100 saf lavanta yağı damlatıldığında buharı çekilerek hem stres, kaygı bozukluğu, anksiyete ve uykusuzluk gibi olumsuz düşünceler ile savaşılabilir hem de rahat bir uyku deneyimi yaşanılabilir. Lavanta yağı özellikle fazlaca gergin olduğunuz stresli olduğunuz ve akşam eve gelip rahatlamak istediğiniz dönemlerde en yakın arkadaşınız olacak. Ayrıca lavanta yağını el bileklerinize veya yastığınızın üzerine birkaç fıs sıkarak daha kolay uykuya daldığınızı farkedeceksiniz.

Enerji için portakal yağı

Portakal yağı hemen canlandıran, enerji veren aynı zamanda sizi güne hazırlayan bir yağdır. Portakal yağının saf ve %100 uçucu yağ olması çok önemlidir. Bir miktar buhurdanlığa damlatacağınız portakal yağı evinizin atmosferini hemen değiştirecektir. Sabah erken kalkmak zorundaysanız, gününüz koşuşturmalı geçecek ve kendinizde yeterince enerji bulunmayacak durumdaysanız o halde portakal yağı ile enerji depolamaya başlayın. Portakal yağı buhurdanlık yardımı ile evinize bambaşka bir atmosfer yaratacak ve tüm gün kokusu evinizde kalacaktır.

 

Temizlik ve ferahlık için limon yağı

Tüm evinizde temizlik ve ferahlık daim olsun, yaptığınız temizlik kendini kokusu ile belli etsin ve en önemlisi misafirler evinize geldiğinde pozitif bir enerji alsın istiyorsanız o halde limon yağından faydalanabilirsiniz. Limon yağı da tıpkı portakal yağı gibi aynı zamanda enerji verici, atmosferin enerjisini pozitife çevirici bir yağdır. Tüm bunların yanı sıra temizlik hissini doyasıya yaşayacağınız evinizin atmosferini değiştirirken mutfakta banyoda dahi kullanabileceğiniz çok amaçlı bir yağdır. Sizde bu uçucu yağları hem evinizde buhurdanlık olarak hem de lavanta yağı gibi uçucu yağları daha rahat uykuya dalmak için kullanın ve hayatınıza aromaterapik yağları dahil ederek çok daha ferah bir hayat yaşayın.