Bazen uzaktan bir göz, 3 bir kişi size yaptığınız hataları söylediğinde kendinizin daha çok farkına varabilirsiniz. İlişkinin içindeyken fark etmediğiniz önemsiz bulduğunuz bazı ayrıntılar belki de aşk hayatınızda sorunlara neden oluyor. işte ilişkileri yıpratan ve en sık tekrarlanan o 5 hata;

Hisleri belli edememek

Evet belki hayatınızdaki insanı çok seviyorsunuz, ona çok değer veriyorsunuz fakat en sık yapılan hatalardan biri duyguların dışa aktarılamamasıdır. Eminiz ki herkes sevildiğini ve değer verildiğini hissetmek ister. Eğer siz de hislerinizi karşı tarafa aktarmak da zorluk yaşıyorsanız belki de aşk hayatınızdaki kopuklukların ve düzelmeyen sorunların nedeni bu olabilir. Ne dersiniz? Bu konu üzerine biraz düşünün..

Yalan yalan yalan..

Büyük veya küçük önemli veya önemsiz söylenen her yalan aşk hayatınızda bir yaraya neden olacak. Güvensizlik bir ilişkiyi zedeleyen en etkili ve en büyük nedenlerden biridir. Bazen öylece düşünmeden söylediğiniz ufacık birkaç yalan bile gün gelip karşınıza çok büyük bir sorunmuş gibi dikilebilir. İyisi mi siz ne olursa olsun sevdiğiniz insana dürüst olmayı deneyin.

Yanlış arkadaşlıklar

Ve ilişkilerde en büyük sorunlardan biri olan üçüncü kişiler de burada devreye giriyor.. Eşinizin sevdiğiniz insanın onaylamadığı arkadaşlık ilişkilerini gözden geçirmenizde fayda var. Bu elbette tüm ilişkilerinizi hayatınızda değer verdiğiniz ve sevdiğiniz insana göre şekillendireceğiniz anlamına da gelmiyor, ama eğer hayatımızdaki insan arkadaşlık ilişkilerinizden çok rahatsız oluyorsa en azından bir gözden geçirmeyi deneyin.

Kişisel değişimler

Belki yıllardır süregelen bir birliktelik içindesiniz ve zamanla kişiliğiniz dahil olmak üzere hayatınızda çok şey değişti. Büyüdünüz, olgunlaştınız ve çeşitli sınavlardan geçtiniz. Ama bu ilişkinize başlarken var olan duyguyu kaybetmeniz anlamına gelmemeli.. Sevgilinizle tanıştığınız o ilk andaki samimiyeti ve aşkı korumak için elinizden ne geliyorsa yapmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ilişkilerin uzun sırrı daima sevgi ve aşkı perçinlemekten geçer.

En önemlisi sadakat

Tüm bu saydıklarımızın içinde elbette en önemli madde sadakat ve dürüstlük. Sevdiğiniz insan dışında arkadaşlıklar kurarken sınırı iyi çizebilmeli ilişkinizde zarar gelmesini önlemelisiniz. En önemlisi sevginize ve aşkınıza saygı duyup basit hatalar yapmaktan kaçınmalısınız. Aksi halde bu ilişkinizin sonu olabilir..