Uyumsuz Ten Rengi

Fondötenini veya bb kremini alırken sadece el bileğinde denemiyorsun umarım? Ten ürünlerini alırken mutlaka boynun ve yüzünün birleştiği yere uygulayarak rengine karar vermelisin. Unutma; boynun ve yüzün farklı renklerde olursa yapacağın en güzel makyaj bile tamamen kötü gözükebilir. Alacağın ten ürünü sadece yüzüne değil boynuna da uymalı. Yüzün boynundan açık veya koyu kalırsa bu bütünlüğü sağlamayarak seni en kötü makyaj hatasını yapmış durumuna düşürebilir.

Düşük Göz Kapaklarına Kuyruklu Eyeliner Çekmek

Hali hazırda biraz etli göz kapakların varsa ve düşük görünüyorlarsa, yapmaman gereken şey kuyruklu bir eyeliner ile onları iyice düşük göstermek olabilir! Kuyruklu eyeliner kullanmak istiyorsan, kuyruğu oldukça minimal tutmalısın. Ama bizim tavsiyemiz hiç kuyruk yapmamandan yana. Bunun yerine gözünün dış köşelerinde sıcak tonlarda kahverengi bir far ile derinlik katabilirsin. Bu gözlerini daha kalkık gösterecektir.

Kırmızı Yanaklar, Kırmızı Surat

Allığı uyguladığın bölge, yüzünün şekli, allık rengi gibi önemli unsurlar makyajını bir anda olumlu-olumsuz değiştirebilecek güce sahiptir. Doğru allık uygulaması için öncelikle burun kanadından 2 parmak ileriye allığını uygulamalısın. Eğer yüzün küçükse kocaman fırçalar seni Heidi gibi gösterebilir ve tüm suratın allık olabilir. Bunu önlemek için nispeten daha ufak bir alana müdahale edebileceğin fırçaları tercih etmelisin. Böylece uygulama yapman gereken yerin dışına taşmamış olursun. Allık rengine gelecek olursak, yaptığın makyaj oldukça iddialı ise ten makyajını sade tutman gerektiğini unutma. Soğuk tonlu makyajlara daha soğuk pembeler, leylak renkleri yakışacaktır. Sıcak tonlu makyajlara ise şeftali, turuncu tonlarda allık kullanabilirsin.