Aslan Burcu Erkeği Özellikleri

23 Temmuz 22 Ağustos tarihlerinde doğan kişilerin burc grubu aslandır. Aslan burcu erkeği tıpkı aslan kadını gibi lüksü, gösterişi, yönetmeyi seven bir yapıya sahiptir. Baskın bir karakter olduğundan dolayı ilişkilerinde benimseyicidir. Sevdiğini, ilgiyi kimseyle paylaşmak istemez. Ayrıca tutkulu bir aşıktır..

Fakat bu kimi zaman karşı cinse hoş olarak yansımayabilir.. Fazla tutkulu ve bağlı olduğundan dolayı sözünü dinletmek ister. Sözünü dinletemediği zaman bazen hırçınlaşır.. Sert tavırlar da bulunabilir. Bu yüzden aslan burcu erkeğinin hayatına girecek kadın biraz daha pasif rolde olmalı ve geri planda kalmalıdır.. Aksi halde ciddi çatışmalar olabilir..

Aslan burcu erkeği hem arkadaşlık ilişkilerinde hem de aşk hayatında baskın olmayı sevdiğinden dolayı daima onaylanmayı ister. Kararlarının sorgulanmasından çok hoşlanmaz… Kararları sorgulandığında hırçınlaşabilir ve hatta ilişkisini, arkadaşlıklarını bile bitirme noktasına gelebilir. Aslan burcu erkeği bir kadına çok zor bağlanır. Özellikle evlilik kararını alması için mutlaka aşık olması gerekmektedir. Sıradan bir aşktan bahsetmiyoruz.. Tutkulu bir aşktan bahsediyoruz! Aslan burcu erkeği için gösteriş ve tutku kişiliğinin ayrılmaz parçalarındandır.

Aşk hayatlarındaki tutkuyu iş hayatlarına da yansıtmaya beceriler. İş hayatlarında kısa sürede yükselir ve kariyer sahibi olurlar. Aslan burcu erkeği için para ve gösteriş çok önemlidir. Bu yüzden paraları olmadığında veya maddi durumları zayıf olduğunda kendilerine olan özgüvenleri zedelenecektir. Maddiyata çok önem verdiklerinden dolayı bazen ilişkilerinde çıkarcı arkadaşlıklar kurabilirler.