Ay Tutulmasının Burçlara Etkisi Nedir?

2018 yılında Mavi Ay tutulması oldukça ses getirdi. Mavi Ay tutulmasının özel bir olay olmasının yanı sıra burçlara olan etkisi de oldukça ilginç. Tam ay tutulması ve dolunayın burçlar üzerindeki etkisini inceledik keyifli okumalar;

Gökyüzündeki tüm enerjiler, gezegenlerin açısı ve ay tutulmaları astrolojik olarak burçları yakından ilgilendirir. Çünkü her burcun bir gezegene açısı bulunduğundan dolayı bu açılar yer değiştirdiğinde en ufak bir astrolojik olay yaşandığında burçlar derinden etkilenebilir. işte 2018 yılında yaşanan Mavi Ay tutulmasının burçlara etkisi;

Aslan burçları bu olaydan derinden etkilenecek! Ağustos döneminde duygularınızın yoğunlaştığını ve çok daha hassaslaştığınızı farkedeceksiniz.. Özellikle bu ayda doğan Aslan burçları her ne kadar baskın, inatçı ve kararlı yapıları ile tanısalar da oldukça duygusal bir döneme giriş yapacaklar. Aslan burçlarının dediğim dedik halleri çevresindeki insanları dinlemeyişi ve baskın tavırları ile birlikte oldukça büyük değişimler gözlemlenebilir.

Yükselen burcu koç olanlar ise tutulma döneminden en çok etkilenecek burçlardan. Kendinizde hiç beklemediğiniz farklılıklar yaşayacaksınız. Yeni bir aşk, yeni bir arkadaşlık bunlardan bazıları. Hayatınıza almakta zorlandığınız insanları, affetmekle zorlandığınız insanları affederken bulacaksınız.. Özellikle aşk hayatınızda yeniliklere açık bir döneme gireceksiniz.. Ağustos Eylül ve Ekim aylarında yaşayacağınız aşk hayatınızın aşkı olabilir! Bu yüzden oldukça duygusal ve hassas bir döneme gireceksiniz..

Mavi Ay tutulmasının en temel mantığı çeşitli burçlara olan duygusal reaksiyonlara neden olması.. Boğa burcu da Mavi Ay tutulmasından etkilenen burçlar arasında! Tam ay tutulması, dolunay özellikle boğa burçları için zaten iyi olan iş hayatından yükselişe geçtikleri dönem olarak tanımlanabilir. Boğa burçlarının zaten hali hazırda çalışmayı ve düzeni seven tavırları özellikle yaz aylarında adeta şaha kalkacak! Başarılarınıza başarı katacaksınız. Eğer işinizde yükselmeyi ve daha fazla kazanmayı istiyorsanız yeni işler denemeniz cesaretlenmeniz gereken ay ağustos, eylül ve ekim ayları olmalı.

Bu aylarda yıldızı oldukça yüksek olan Yengeç burcu ise içine kapanık tavrı ile bilinse de Ağustos aylarında yeni arkadaşlıklara ve aşklara yelken açacağa benziyor.. Yaşadığınız güven sorunlarını geride bırakacağınız ve kabuğuzdan çıkıp yeni insanlar tanımaya cesaret edeceğiniz bir ay olacak.. Umarız yaşadığınız arkadaşlıklar ve aşklar sadece yaz aşkı olarak kalmaz ömrünüzce devam eder..